Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3426
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pirat z lombardu

Poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Pirat z lombardu
Fot. KMP
Nielegalnie skopiowane płyty i trefne oprogramowanie oraz kradzione przedmioty u 27-letniego przedsiębiorcy.

Policjanci z Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 27-latka. Mężczyzna podejrzany jest o naruszenie praw autorskich, kradzież programów komputerowych oraz paserkę.

Zatrzymany to właściciel jednego z jeleniogórskich lombardów. Policjanci w prowadzonej przez niego placówce zabezpieczyli trzy komputery z nielegalnym oprogramowaniem, około 1000 pirackich płyt z programami komputerowymi, grami i filmami, nielegalnie przerobioną konsolę PlayStation oraz dwa telefony komórkowe zarejestrowane jako utracone w wyniku przestępstwa.

Wstępne straty oszacowano na blisko 100 tys. zł na szkodę legalnych dystrybutorów. Na poczet przyszłych roszczeń podmiotów pokrzywdzonych oraz kary grzywny policjanci zabezpieczyli kwotę 2000 zł.

– 27-latkowi za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do pięciu lat – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.
Sąd aresztował delikwenta tymczasowo na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa. Postępowanie prowadzi jeleniogórska dochodzeniówka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group