Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 5587
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piracka niedziela w „Muflonie”

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 18:22
Aktualizacja: 18:28
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Piracka niedziela w „Muflonie”
Fot. Użyczone/MDK "Muflon"
Przewrotnej pogodowo niedzieli (23.04) w Miejskim Domu Kultury „Muflon” było naprawdę gorąco, jak to bywa na Wyspach Skarbów. Piraci przypłynęli przy wzburzonym morzu, głośnej muzyce, z miejsca wciągnęli dzieci w wir przygód i przedniej zabawy.

Dla ostudzenia emocji i uspokojenia rytmu serc, rozpoczęto spotkanie od materiału wideo „TV Muflon”, który przypomniał, co się działo na marcowym poranku pt. „Babcia Czerwonego Kapturka” oraz wywiadów z uczestnikami, dużymi i małymi, którzy odpowiadali na pytanie „Co można znaleźć w lesie?”. Przepytywanym, jak zawsze, nie zabrakło wrażliwości i wyobraźni. Niektóre odpowiedzi zaskakiwały. Jak się okazało, w lesie można znaleźć nawet kolegów.

Piracka niedziela nabrała tempa i kolorów, gdy zaczęto się uczyć słów nowej piosenki: „Hej, ho, żagle staw! / Ciągnij linę i się baw! / Hej, ho, śmiało steruj / Statkiem, który jest z papieru”. Śpiewali wspólnie, na scenie i na widowni, wszyscy – Piratki Małe i Duże oraz Piraci Duzi i Mali.

Na warsztatach artystycznych robiono czapki z pirackim emblematem oraz skrzynie na skarby. Uznać można, że wszystkim uczestnikom udało się wyjść z tego najazdu piratów na Muflon twórczo… i zwycięsko.

Przedostatni Poranek Rodzinny w sezonie 2016/2017 pod tytułem „Ciachomaniak” już 21 maja 2017. Cena biletu to 15 zł dla jednego dziecka, opiekunowie bezpłatnie uczestniczą w zabawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1198
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group