Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6298
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PIP bez kolczastego drutu

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 1 maja 2012, 7:17
Aktualizacja: 10:16
Autor: Angela
Fot. Angela
Do końca września br. Państwowa Inspekcja Pracy w Jeleniej Górze zyska nowe metalowe ogrodzenie, które zastąpi dotychczasową starą siatkę i drut kolczasty. Zniknie również barak dawnej portierni, a przed budynkiem pojawią się dwie nowe lampy.

W najbliższych tygodniach jeleniogórski oddział Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu ogłosi przetargi na zadania. Inwestycje, na które przeznaczono około 80 tys. zł mają zmienić wizerunek placówki.

- Teren PIP zostanie ogrodzony prostym metalowym płotem, który zastąpi obecną zniszczoną i nieestetyczną siatkę zakończoną drutem kolczastym. Ponadto wyburzony zostanie portiernia huty, bo zakładu dawno już nie ma, a portiernia w dalszym ciągu stoi i straszy. W ramach robót wymienimy również dwie latarnie, które są poważnie skorodowane i niebezpieczne – mówi Mirosław Kocuba, kierownik Państwowej Inspekcji Pracy w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

goscniedzielny 1-05-2012 14:03
Tak, to niezwykle istotna dla naszego miasta inwestycja. W czasach gdy każda publiczna złotówka powinna być oglądana z pięć razy zanim zostanie wydana, wywala się 80 tys zł ot tak, dla poprawy wizerunku tej instytucji, zamiast po prostu płot pomalować farbą za kilkaset złotych.
jankes 1-05-2012 14:12
Po kiego diabła komuś ta instytucja? Czy to komukolwiek służy? Zostałem okradziony przez pracodawcę i co? myślicie że mi pomogli? Córka ubiegała się o świadectwo pracy..też nie ich kompetencje. Stworzyć biuro ,w którym jedynie informują gdzie jest Sąd Pracy i Cywilny? Czy to niezbyt drogo? Stworzono miejsca pracy dla kolesi? Niech ktoś ,prócz zatrudnionych tam urzędników, powie że ta PIPa jest potrzebna...
goscniedzielny 1-05-2012 14:52
@jankes, PiP stworzono po to by wyłapywał tych którzy robią na czarno, by ZUS, skarbówka i inne pomioty państwowe miały z takiego zatrudnienia kasę. Czyli udupienie pracodawcy i płacenie daniny od każdego pracownika, na rzecz państwa. Działalność PiP w czasach kryzysu i rosnącej dziury budżetowej otrzymała więc nowy wymiar swojej użyteczności. Bynajmniej nie z korzyścią dla zwykłych pracowników.
~... 1-05-2012 15:10
i tak na ogrodzeniu wiszą reklamy i go zasłaniają. Ciekawe kto za to bierze kasę jeżeli ogrodzenie należy do PIP,pewnie mają to wpisane w zakresie swojej działalności.
~bez pracy 1-05-2012 18:47
A czego oni si e boją-przecież i tak nic nie robią.
~ 1-05-2012 18:57
po jakiego diabła ta pip-A ja oraz cała masa innych ludzi byliśmy gnęnbieni przez drexa i ch### nam pomogli mimo iż wielokrotnie prosiliśmy/donosiliśmy o pomoc
~sprawdzone newsy 1-05-2012 20:34
nie piszcie pism do jeleniogórskiego pip ale do wrocławskiego!!! można napisać na stronie internetowej której boi się Jelenia Góra i mało tego podejmowane są kontrole namawiam jeśli nie podjęto kontroli poinformujcie o tym
~dde 1-05-2012 21:02
Wywalić PIPE do PIPY na co komu ta bezużyteczna instytucja - siedzą i pierdzą w stołki a pomocy od nich żadnej, nawet trudno się do nich do dzwonić, bo wykonują ważniejsze prywatne rozmowy na koszt podatników- a tak na marginesie ciekawe kto wykona ten remont ogrodzenia za 80 tys? zresztą co tu pytać - ręka rękę myje robotę dostanie dobry znajomy który rotę wykona za 10 ty a reszta do podziału
~Wysoka Sekwo 2-05-2012 10:40
Te monstra urzędasów , kosztowne , rozpasane ,na ktore pracują ludzie fabrykach aby podatki zapłacić a to należy z kretyńskiej ustawy trzymać jako pasozyta splecznego nikomu nie przydatnego i niepotrzebnego- tylko napędzaja inflację bo biorą forsę a nic nie tworzą- socjalistyczny twór. Kiedy to się rozgoni a oni jeszcze cyckają pieniądze na salony, biura , płoty,auta słuzbowe , naczelników , inspektorow i to całe dziadostwo.Siedzą jak smród w starych gaciach. Ile za to mozna wybudować dróg czy sprzętu do szpitala ?
~Rudnki 2-05-2012 10:45
PIP to zbyteczna kupa kosztów na garnku podatnikow. Wszelkie sprawy odmienne czy sporne roztrzyga sąd - Przez takie instytucje wrzodowe jak PIP tworzy sie tylko dziura budżetowa zubożająca spoleczeństwo ' Jak najszybciej i zdrowiej bedzie jak to sie rozwiaże - o tylke bedzie więcej chleba.
~Jaworkowa 2-05-2012 10:56
Kpiny sobie robią - choroba polega na tym że Ci co wypracowują pieniądze ich nie dzielą co jest chore - dlatego oprócz kosztownego przykladowego płotu powinni PIP-kom jeszcze zakupić piórka do dupki z pawich ogonków. Tym sie charakteryzują wszystkie urzędnicze instytucje jak PIP , Skarówka , mundurowka , oświata , prokuratury itd. tam jest wzorowo prowadzone rozmaite marnotrastwo i na wszystko maja papiery tylko im przekazywć z budżetu duże pieniadze a oni zagospodarują lekka rączką..
~majówka 2-05-2012 14:15
Kochani moi - przygotujcie się na kolejny zmasowany atak - ponoć będzie następny artykuł dotyczący skarbówki i ZUS, urzędasów miasta i nauczycieli . Zostawcie trochę siły, musimy tamtym też dołożyć
~ 2-05-2012 15:30
Bardzo dobrze, że na PIPie nie będzie drutu z kolcami!! Brawo!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group