Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10080
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa: Piotr Cieśliński sędziował na Mistrzostwach Europy

Poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 12:49
Aktualizacja: 13:02
Autor: KKK Shinkyokushinkai
W dniach 17–18 kwietnia 2015 r. Warszawa stała się europejską stolicą karate kontaktowego. Torwar gościło ok. 370 zawodników z 28 krajów, którzy w ciągu dwóch dni walczyli o najwyższe trofea. Emisję na żywo mogliśmy zobaczyć na kanale TVP Sport oraz Eurosport.

Na warszawskim Torwarze odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kontaktowego - European Shinkyokushin Karate Championships 2015. 17 kwietnia swoje umiejętności sprawdzili juniorzy, a dzień później do walki o tytuł Mistrza Europy stanęli seniorzy. Program zawodów uzupełniały walki pokazowe oraz występy najmłodszych karateków z sekcji dziecięcych i młodzieżowych z całego kraju.

Polska miała zaszczyt już po raz drugi być gospodarzem tego bodaj najważniejszego europejskiego wydarzenia w świecie sportów walki. Pozycja polskich klubów w europejskim karate wynika z wielkiej popularności karate kontaktowego w naszym kraju. Według nieoficjalnych szacunków szkoleniowców w ciągu ostatnich 40 lat karate mogło uprawiać nawet 1 mln osób. To jedna z najpopularniejszych dyscyplin uprawianych w Polsce w klubach sportowych.

Wartym uwagi jest fakt, że sensei Piotr Cieśliński podczas Mistrzostw Europy przeszedł egzamin teoretyczny, a następnie praktyczny na sędziego bocznego maty. Dzięki temu mógł już sędziować najlepszych zawodników naszego kontynentu i zostać licencjonowanym sędzią.

Organizację Mistrzostw objęli honorowym patronatem Minister Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Ambasada Japonii, World Karate Organization oraz European Karate Organization. Patronat medialny nad imprezą objęły TVP Sport, Wirtualna Polska i Polskie Radio RDC.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
759
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group