Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5730
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piotr Cieśliński sędziował na Mistrzostwach Europy

Wiadomości: Warszawa
Poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 12:49
Aktualizacja: 13:02
Autor: KKK Shinkyokushinkai
W dniach 17–18 kwietnia 2015 r. Warszawa stała się europejską stolicą karate kontaktowego. Torwar gościło ok. 370 zawodników z 28 krajów, którzy w ciągu dwóch dni walczyli o najwyższe trofea. Emisję na żywo mogliśmy zobaczyć na kanale TVP Sport oraz Eurosport.

Na warszawskim Torwarze odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kontaktowego - European Shinkyokushin Karate Championships 2015. 17 kwietnia swoje umiejętności sprawdzili juniorzy, a dzień później do walki o tytuł Mistrza Europy stanęli seniorzy. Program zawodów uzupełniały walki pokazowe oraz występy najmłodszych karateków z sekcji dziecięcych i młodzieżowych z całego kraju.

Polska miała zaszczyt już po raz drugi być gospodarzem tego bodaj najważniejszego europejskiego wydarzenia w świecie sportów walki. Pozycja polskich klubów w europejskim karate wynika z wielkiej popularności karate kontaktowego w naszym kraju. Według nieoficjalnych szacunków szkoleniowców w ciągu ostatnich 40 lat karate mogło uprawiać nawet 1 mln osób. To jedna z najpopularniejszych dyscyplin uprawianych w Polsce w klubach sportowych.

Wartym uwagi jest fakt, że sensei Piotr Cieśliński podczas Mistrzostw Europy przeszedł egzamin teoretyczny, a następnie praktyczny na sędziego bocznego maty. Dzięki temu mógł już sędziować najlepszych zawodników naszego kontynentu i zostać licencjonowanym sędzią.

Organizację Mistrzostw objęli honorowym patronatem Minister Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Ambasada Japonii, World Karate Organization oraz European Karate Organization. Patronat medialny nad imprezą objęły TVP Sport, Wirtualna Polska i Polskie Radio RDC.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~klajk 27-04-2015 13:37
Brawo Piotr!
~mm 28-04-2015 10:35
patronat imprezy mówi sam za siebie. Tylko shinkyokushin!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group