Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8381
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wadowice: Piotr Cieśliński Mistrzem Polski

Wtorek, 11 maja 2010, 15:17
Aktualizacja: Środa, 12 maja 2010, 11:49
Autor: Rafał Majda/arec
Wadowice: Piotr Cieśliński Mistrzem Polski
Fot. Archiwum klubu
Dwa medale złote i dwa brązowe zdobyli karatecy z Jeleniogórskiego Klubu Oyama startujący w XV Mistrzostwach Polski Seniorów Oyama PFK oraz Ogólnopolskim Turnieju Seniorów Oyama Karate. Piotr Cieśliński zakwalifikował się do Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy.

Zawody odbywały się w ubiegłą sobotę w Wadowicach. Na Mistrzostwach Polski karatecy startowali w konkurencji Knockdown karate. W Turnieju Seniorów rywalizacja toczyła się w konkurencji Semi-knockdown. Wystartowało blisko 90 zawodników z ponad 20 klubów Oyama karate i 2 klubów Kyokushin-Tezuka Group.

Zacięte i w większości wyrównane walki, aż do finałów Mistrzostw Polski, toczyły się na dwóch matach. Testy tameshiwarii - łamania desek, inaczej niż do tej pory, wykonywane były dopiero po remisowej, 2-minutowej dogrywce. Seniorzy łamali kantem dłoni - shuto wskazaną przez siebie ilość desek. W finałach i półfinałach w niektórych kategoriach wagowych wyniki testu tameshiwarii decydowały o końcowym układzie medalowym.

Zawodnicy Jeleniogórskiego Klubu Oyama z Jeleniej Góry i sekcji Lubawki wystąpili w składzie: Katarzyna Starzyńska, Beata Bukofaj, Piotr Cieśliński i Paweł Gładysz. Ich udziałem stały się 2 złote i 2 brązowe medale.

Mistrzem Polski w knockdown został Piotr Cieśliński w kat. – 65 kg, który automatycznie zakwalifikował się do szerokiej Kadry Narodowej Oyama PFK na Mistrzostwa Świata w Montrealu, które odbędą się w listopadzie oraz na Mistrzostwa Europy w Mińsku w maju 2011r.

Złoto w OT s-k zdobył Paweł Gładysz, a brązowe medale przypadły w udziale naszym dziewczętom: Kasi Starzyńskiej w kat. - 60kg i Beacie Bukofaj w kat. + 60kg.

Opiekunem i trenerem zespołu podczas zawodów był sempai Adam Kopeć z Lubawki, a Sensei Rafał Majda 4 dan z Jeleniej Góry pełnił funkcję sędziego maty.

Sędzią Głównym był zawodów był Sensei Paweł Pajdak 4 dan z Sosnowca. Obowiązki arbitrów maty oprócz Sensei Rafała Majdy wypełniali: Shihan Eugeniusz Stanisławek 5 dan z Wałbrzych, Witold Choiński 4 dan z Białegostoku i Robert Bretner 3 dan z Krakowa. Zawody sprawnie prowadził Sensei Marek Zwierzyński 1 dan z Warszawy.

Organizatorem tej bardzo udanej i stojącej na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym imprezy był Małopolski Klub Karate na czele z Sensei Jackiem Kasperkiem 3 dan.

Na zawodach obecni byli: Prezes Zarządu Oyama PFK Jan Dyduch, władze lokalne Wadowic oraz dyrektor ds. szkoleniowych Oyama IKF Shihan Andrzej Pierzchała. Impreza odbywała się pod patronatem Oyama Polskiej Federacji Karate oraz Starostwa Powiatowego w Wadowicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1340
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group