Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 8230
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Piosenka o jeleniu hitem jubileuszu 900–lecia

Czwartek, 31 lipca 2008, 16:06
Aktualizacja: 16:06
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Piosenka o jeleniu hitem jubileuszu 900–lecia
Fot. TEJO
Szlifowaniem poszczególnych scen widowiska „Z legend naszego miasta” zajmowali się w czwartek młodzi aktorzy z Teatrzyku Jelonka Górskiego. Dzieło wieńczy song, który ma szansę stać się przebojem jubileuszowego lata.

Piosenkę skomponowała Bogna von Woedtke, a tekst napisał Bogdan Nauka. Melodia wpada w ucho i jest na tyle wdzięczna, że dzieci nauczyły się jej bardzo szybko. Utwór ma bardzo ciekawą aranżację. Na koniec widowiska stają przy nim na scenie wszyscy aktorzy włącznie z „bohaterem” sztuki, czyli jeleniem. Żywiołowe wykonanie na pewno wzbudzi aplauz publiczności!

Dziś adepci sceny mierzyli kostiumy. Ci, którzy grają jelenie (w sztuce jest ich kilka), dostali rogi. Do tego dojdą futra. W gorszej sytuacji będą osoby, które wcielą się w jelenie zady (postać rogacza gra dwójka aktorów). Niewiele będą widziały, a muszą z wdziękiem poruszać się po scenie.

Bogdan Nauka „ustawiał” finałowe sceny ukłonów. – Są one bardzo ważne i stanowią część sztuki. Wszystko musi być przemyślane – mówił dzieciom i młodzieży. Uczestnicy warsztatów „Lato w teatrze” ćwiczyli też elementy, które wymagają doszlifowania. Głównie to taniec jeleni oraz „reklama” z „Różową panterą” w tle.

Taniec jest bardzo dynamiczny, prowadzony przy stroboskopowych światłach. I przypomina dyskotekę, co bardzo się młodym wykonawcom podobało. Nie zważali na zmęczenie. Chcieli ćwiczyć tę scenę niemal do upadłego.

Jutro – próba generalna. Adepci sceny poczują się pierwszy raz jak profesjonalni aktorzy, choć mają od 8 do 14 lat. Wszystko musi być zapięte na ostatni guzik, aby przedstawienie wyszło doskonale.

Jak będzie? Okaże się w sobotę o godz. 15 na placu Ratuszowym. Powtórka w niedzielę, o godz. 17. 30 w Teatrze Zdrojowym. Młodzi jeleniogórzanie oraz instruktorzy zapraszają wszystkich jeleniogórzan i turystów. Będzie dużo dobrej zabawy i na pewno porcja dodatkowych doświadczeń związanych z legendami o założeniu Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
815
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group