Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2007
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piosenka o jeleniu hitem jubileuszu 900–lecia

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 31 lipca 2008, 16:06
Aktualizacja: 16:06
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Szlifowaniem poszczególnych scen widowiska „Z legend naszego miasta” zajmowali się w czwartek młodzi aktorzy z Teatrzyku Jelonka Górskiego. Dzieło wieńczy song, który ma szansę stać się przebojem jubileuszowego lata.

Piosenkę skomponowała Bogna von Woedtke, a tekst napisał Bogdan Nauka. Melodia wpada w ucho i jest na tyle wdzięczna, że dzieci nauczyły się jej bardzo szybko. Utwór ma bardzo ciekawą aranżację. Na koniec widowiska stają przy nim na scenie wszyscy aktorzy włącznie z „bohaterem” sztuki, czyli jeleniem. Żywiołowe wykonanie na pewno wzbudzi aplauz publiczności!

Dziś adepci sceny mierzyli kostiumy. Ci, którzy grają jelenie (w sztuce jest ich kilka), dostali rogi. Do tego dojdą futra. W gorszej sytuacji będą osoby, które wcielą się w jelenie zady (postać rogacza gra dwójka aktorów). Niewiele będą widziały, a muszą z wdziękiem poruszać się po scenie.

Bogdan Nauka „ustawiał” finałowe sceny ukłonów. – Są one bardzo ważne i stanowią część sztuki. Wszystko musi być przemyślane – mówił dzieciom i młodzieży. Uczestnicy warsztatów „Lato w teatrze” ćwiczyli też elementy, które wymagają doszlifowania. Głównie to taniec jeleni oraz „reklama” z „Różową panterą” w tle.

Taniec jest bardzo dynamiczny, prowadzony przy stroboskopowych światłach. I przypomina dyskotekę, co bardzo się młodym wykonawcom podobało. Nie zważali na zmęczenie. Chcieli ćwiczyć tę scenę niemal do upadłego.

Jutro – próba generalna. Adepci sceny poczują się pierwszy raz jak profesjonalni aktorzy, choć mają od 8 do 14 lat. Wszystko musi być zapięte na ostatni guzik, aby przedstawienie wyszło doskonale.

Jak będzie? Okaże się w sobotę o godz. 15 na placu Ratuszowym. Powtórka w niedzielę, o godz. 17. 30 w Teatrze Zdrojowym. Młodzi jeleniogórzanie oraz instruktorzy zapraszają wszystkich jeleniogórzan i turystów. Będzie dużo dobrej zabawy i na pewno porcja dodatkowych doświadczeń związanych z legendami o założeniu Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

piipi 31-07-2008 18:35
~Szkoda,ze Nasz Rymcycymcy nas opuscil..on byl FAJNYM "pisarzem" !.
~_ojdiridirachciach___ 1-08-2008 10:25
Piipi ...Rymcy występuje teraz incognito, no wiesz ...tajnos agentos ...psst ;)))
jelonek_bambi 1-08-2008 11:59
Rymcycymcy go home...
piipi 1-08-2008 15:16
...WIEM "przebierancu" !!.~TYLKO..to nickname,tak CUDOWNIE-FAJNIE- PRZYJACIELSKO-BEZTROSKO brzmi.~Tylko _Rymcycymcy__ jest ta prawdziwa WOLNOSCIA !!.
~_ojdiridirachciach___ 1-08-2008 15:57
Cieszę się, że mnie lubicie :))) Na pewno nie opuszczę Was i Jelonki, ale muszę dalej działać... w konspiracji ;))
piipi 1-08-2008 20:36
..do Naszego Jelonkowego - "James Bond".~Wybaczam,ale prosze o wiecej komentarzy.~Pozdrowienia dla Rymcycymcy.*piipi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group