Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12443
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pinokio na dywanie „Pod Różami”

Sobota, 26 czerwca 2010, 8:41
Aktualizacja: 8:55
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Pinokio na dywanie „Pod Różami”
Fot. Gabi
Dzieci z Niepublicznego Przedszkola “Zaczarowany Parasol” wysłuchały w Hotelu pod Różami niezwykłej bajki C. Collodiego „Pinokio”.

Fragment opowieści o drewnianej lalce, która chciała stać się najprawdziwszym chłopcem przeczytał popularny aktor Teatru im. C.K. Norwida, Jacek Grondowy, którego niedawno oklaskiwano za rolę Pierre’a Brochanta w spektaklu „Kolacja dla głupca”.

Dzieci wraz z aktorem usiadły w półkolu na dywanie w jednej z sal hotelowych i przeniosły się do świata pełnego mar i dziwów. Było to ich już drugie spotkanie z tą bajką. Dziewczęta i chłopcy w skupieniu wysłuchali Jacka Grondowego. Czytający tak modulował głos, że miało się wrażenie, iż Pinokio i jego twórca Gepetto rzeczywiście siedzieli wśród przedszkolaków.

Aktor wyjaśniał także trudniejsze słowa tak, aby każde dziecko wiedziało, o czym jest mowa w tekście. Czytający i maluchy złapali bardzo dobry kontakt. Rozmawiali i śmiali się. Z dziećmi rozmawiała też kierowniczka Filii Książnicy Karkonoskiej w Cieplicach Regina Firszt zapewniając, że Jacek Grondowy jeszcze nie raz przybędzie do gościnnych wnętrz Hotelu Pod Różami, aby poczytać najmłodszym bajki na hotelowym dywanie.

Jacka Grondowego można jeszcze zobaczyć na scenie jutro - w ostatnim spektaklu kończącego się sezonu 2009/10 - komedii "List" A. Fredry. Początek o godz. 19 (Dwór Czarne).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
918
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group