Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7389
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Pilnuj drinka – nie czyń okazji przestępcy

Czwartek, 22 maja 2008, 7:26
Aktualizacja: 14:24
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Pilnuj drinka – nie czyń okazji przestępcy
Fot. Archiwum
Bywasz w pubach i dyskotekach lub na zakrapianych imprezach? Uważaj na swoją szklankę. Coraz częściej bandyci bez skrupułów dodają do drinków substancje psychoaktywne. Konsumenci tracą świadomość i stają się łatwym kąskiem. Przestrzega przed tym policja.

Możesz stać się ofiarą potencjalnego gwałciciela lub złodzieja. Zrobi ci krzywdę bez Twojej świadomości, której wcześniej cię pozbawi. To taktyka przestępców stosowana w coraz częstszych przypadkach. Za cel obierają sobie młodzież w pubach i dyskotekach. Wykorzystując nieuwagę, dosypują do napojów bezsmakowe proszki, które obezwładniają człowieka.

– Z uwagi na okres wiosenno-letni, a także wakacyjny wzrasta liczba organizowanych imprez muzycznych, koncertów plenerowych, i innych, policjanci prewencji kryminalnej, sekcji ds. nieletnich i patologii, a także dzielnicowi będą prowadzi działania prewencyjne, mające na celu uświadomienie młodzieży niebezpieczeństw czyhających podczas tego rodzaju imprez towarzyskich. Będą również informować o sposobie postępowania w przypadku ewentualnego stania się ofiarą przestępstwa – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Zagadnienia te są omawiane przez policjantów na spotkaniach profilaktycznych w szkołach gimnazjalnych i ponadgimazjalnych, festynach i innego rodzaju imprezach plenerowych.

Przede wszystkim młodzież powinna zawsze podczas wszelkiego rodzaju imprez i spotkań towarzyskich pilnować szklanek, z których pije. Nigdy nie przyjmować drinków od nieznajomych. Mieć na uwadze, że ktoś może dodać do napoju niebezpiecznej substancji (bez smaku, zapachu i barwy). – Możesz stracić świadomość –substancja taka obezwładnia. Możesz zostać ofiarą przestępstwa (gwałt , kradzież, itp.).Nie będziesz pamiętać, co się z tobą działo – przestrzegają policjanci. – Jeżeli staniesz się ofiarą przestępstwa, zgłoś to policji – apelują.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group