Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7805
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pilnie (wreszcie) wymienią dziurawy wodociąg

Piątek, 29 maja 2015, 7:32
Aktualizacja: Sobota, 30 maja 2015, 8:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pilnie (wreszcie) wymienią dziurawy wodociąg
Fot. Przemo
Mieszkańcy ulicy Kolberga oraz Komedy–Trzcińskiego na jeleniogórskim Zabobrzu mogą odetchnąć z ulgą. Zapowiadana wymiana 300–metrowego odcinka starego rurociągu, który w maju br. sześciokrotnie ulegał awarii, przez co mieszkańcy nie mieli wody, zostanie wykonana w trybie pilnym.

To oznacza, że nie trzeba będzie czekać aż czterech miesięcy, aż zostaną spełnione wszelkie procedury w normalnym trybie. - W ciągu tygodnia wyłoniony zostanie wykonawca, a w ciągu kolejnych pięciu tygodni powinien wykonać prace. W sumie za dwa miesiące rura zostanie wymieniona. To superekspresowe tempo – poinformował rzecznik spółki „Wodnik” Zbigniew Rzońca.

Przypomnijmy. Od 3 maja, kiedy to nastąpiła pierwsza awaria, mieszkańcy sześciokrotnie byli zaskakiwani brakiem wody w kranach. Ostatnio – dwa dni z rzędu 23 oraz 24 maja. Awarie były usuwane na bieżąco, a beczkowozy podstawiane, ale niewątpliwie nie była to komfortowa sytuacja. W tej sprawie na poprzedniej sesji Rady Miejskiej interpelował radny Piotr Iwaniec, pytając prezydenta kiedy ruszą zapowiadane medialnie prace mające na celu wymianę starego rurociągu.

Sami mieszkańcy mieli już dość ciągłych awarii i liczyli na przyspieszenie procedur. - Na szczęście beczkowóz jest regularnie na ulicy i człowiek się przyzwyczaił do tego, wiadra stoją w pogotowiu – powiedział mieszkaniec ulicy Kolberga Dariusz Wasilewski. W miniony weekend po jednej z awarii udało się utrzymać bezawaryjnie przez parę godzin, to jest żenujące – dodał.

Pozytywy w trudnej sytuacji odnalazł inny z mieszkańców. - Można poznać nowych sąsiadów, bo rzadko się widujemy. Wszyscy zabiegani, a tu jak za starych lat wszyscy po wodę lecą, poznają się, problemy opowiadają, więc jest sympatycznie – powiedział Mariusz Szczygieł.

W miniony poniedziałek (25.05) temat podjął zarząd spółki „Wodnik” w poszukiwaniu rozwiązań umożliwiających przyspieszenie procedur i udało się.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group