Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 2531
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piłkarski turniej spółdzielni dla wałbrzyszan

Środa, 23 września 2015, 13:22
Aktualizacja: Czwartek, 24 września 2015, 7:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Piłkarski turniej spółdzielni dla wałbrzyszan
Fot. Przemek Kaczałko
W minioną niedzielę (20.09) na boisku przy ul. Noskowskiego w Jeleniej Górze odbył się I Spółdzielczy Turniej Piłki Nożnej. Złosiły się reprezentacje spółdzielni mieszkaniowych z: Bielawy, Głogowa (Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadodrze”), Legnicy (Legnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa), Wałbrzycha (Spółdzielnia Mieszkaniowa „Podzamcze”), Złotoryi (Spółdzielnia Mieszkaniowa „Agat”) oraz gospodarze z Jeleniej Góry (Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa).

Są to spółdzielnie, z którymi współpracowaliśmy przy prawie spółdzielczym, współpracujemy również przy pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej, bo spółdzielczość jest traktowana po macoszemu – powiedział prezes JSM Mirosław Grabowski. - Impreza została zorganizowana w formie piknikowej, rozrywkowej, aby uśmiech zagościł na twarzach dzieci, pracowników i mieszkańców – dodał szef jeleniogórskiej spółdzielni.

Wyniki spotkań:
Grupa A:
Wałbrzych – Złotoryja 4 : 0
Złotoryja – Legnica 0 : 4
Legnica – Wałbrzych 0 : 4
Tabela:
1. Wałbrzych 6 pkt.
2. Złotoryja 3 pkt.
3. Legnica 0 pkt.

Grupa B:
Bielawa – Głogów 0 : 6
Jelenia Góra – Bielawa 4 : 0
Jelenia Góra – Głogów 1 : 0
Tabela:
1. Jelenia Góra 6 pkt.
2. Głogów 3 pkt.
3. Bielawa 0 pkt.

Mecz o 5. miejsce:
Legnica – Bielawa 4 : 0
Mecz o 3. miejsce
Złotoryja – Głogów 1 : 1 ( rzuty karne 4 : 5)
Mecz o 1. miejsce:
Wałbrzych – Jelenia Góra 6 : 0

Tabela końcowa turnieju:
1. Wałbrzych
2. Jelenia Góra
3. Głogów
4. Złotoryja
5. Legnica
6. Bielawa

Ekipa zwycięzców wystąpiła w składzie: Ryszard Krawczyk – kapitan, Oktawian Luciński, Robert Koźlak, Tomasz Kozłowski, Daniel Jesionowski, Michał Karliński, Adrian Muchalski, Mariusz Borowiec, Kazimierz Staszewski, Tadeusz Choczaj.

Za najlepszego bramkarza turnieju uznano Arkadiusza Jakubowskiego z Legnicy, a tytuł najbardziej wszechstronnego zawodnika otrzymał Tadeusz Gadzała z Głogowa. W ramach imprez towarzyszących rozegrano konkurs rzutów karnych wykonywanych przez prezesów lub członków władz spółdzielni występujących w turnieju. Konkurs wygrał przedstawiciel Spółdzielni Mieszkaniowej „NADODRZE” w Głogowie - Bogusław Nowak.

Pierwsza tego typu impreza nie będzie ostatnia, prezesi już zapowiadają kolejne edycje – druga ma się odbyć w przyszłym roku w Bielawie i kolejno w innych miastach, gdzie dolnośląskie spółdzielnie współpracują ze sobą.

- Nie trzeba było długo nas namawiać, drużyna jest złożona z pracowników, są też nasi kibice. Połowę życia spędzamy w pracy i jak nie ma dobrej atmosfery, to wszystko nie ma sensu – powiedział prezes legnickiej spółdzielni Jan Szynalski.

- Z chęcią przyjechaliśmy na ten turniej. W naszej drużynie są mieszkańcy z naszego osiedla. Mamy Ośrodek Społeczno-Kulturalny, gdzie nasi instruktorzy prowadzą m.in. treningi piłkarskie na orliku osiedla Podzamcze – zdradził nam prezes zwycięskiej drużyny z Wałbrzycha Tadeusz Choczaj, który również zamierza rozszerzyć współpracę między spółdzielniami organizując podobny turniej w tenisa stołowego.

Poza zmaganiami na boisku mieszkańcy osiedla Zabobrze oraz goście z dolnośląskich miast mieli okazję wysłuchać muzyki serwowanej przez orkiestrę złożoną z mieszkańców JSM oraz pokaz tańca w wykonaniu No Name Dance Studio.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group