Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 11756
Zalogowanych: 49
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piłkarski turniej spółdzielni dla wałbrzyszan

Środa, 23 września 2015, 13:22
Aktualizacja: Czwartek, 24 września 2015, 7:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Piłkarski turniej spółdzielni dla wałbrzyszan
Fot. Przemek Kaczałko
W minioną niedzielę (20.09) na boisku przy ul. Noskowskiego w Jeleniej Górze odbył się I Spółdzielczy Turniej Piłki Nożnej. Złosiły się reprezentacje spółdzielni mieszkaniowych z: Bielawy, Głogowa (Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadodrze”), Legnicy (Legnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa), Wałbrzycha (Spółdzielnia Mieszkaniowa „Podzamcze”), Złotoryi (Spółdzielnia Mieszkaniowa „Agat”) oraz gospodarze z Jeleniej Góry (Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa).

Są to spółdzielnie, z którymi współpracowaliśmy przy prawie spółdzielczym, współpracujemy również przy pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej, bo spółdzielczość jest traktowana po macoszemu – powiedział prezes JSM Mirosław Grabowski. - Impreza została zorganizowana w formie piknikowej, rozrywkowej, aby uśmiech zagościł na twarzach dzieci, pracowników i mieszkańców – dodał szef jeleniogórskiej spółdzielni.

Wyniki spotkań:
Grupa A:
Wałbrzych – Złotoryja 4 : 0
Złotoryja – Legnica 0 : 4
Legnica – Wałbrzych 0 : 4
Tabela:
1. Wałbrzych 6 pkt.
2. Złotoryja 3 pkt.
3. Legnica 0 pkt.

Grupa B:
Bielawa – Głogów 0 : 6
Jelenia Góra – Bielawa 4 : 0
Jelenia Góra – Głogów 1 : 0
Tabela:
1. Jelenia Góra 6 pkt.
2. Głogów 3 pkt.
3. Bielawa 0 pkt.

Mecz o 5. miejsce:
Legnica – Bielawa 4 : 0
Mecz o 3. miejsce
Złotoryja – Głogów 1 : 1 ( rzuty karne 4 : 5)
Mecz o 1. miejsce:
Wałbrzych – Jelenia Góra 6 : 0

Tabela końcowa turnieju:
1. Wałbrzych
2. Jelenia Góra
3. Głogów
4. Złotoryja
5. Legnica
6. Bielawa

Ekipa zwycięzców wystąpiła w składzie: Ryszard Krawczyk – kapitan, Oktawian Luciński, Robert Koźlak, Tomasz Kozłowski, Daniel Jesionowski, Michał Karliński, Adrian Muchalski, Mariusz Borowiec, Kazimierz Staszewski, Tadeusz Choczaj.

Za najlepszego bramkarza turnieju uznano Arkadiusza Jakubowskiego z Legnicy, a tytuł najbardziej wszechstronnego zawodnika otrzymał Tadeusz Gadzała z Głogowa. W ramach imprez towarzyszących rozegrano konkurs rzutów karnych wykonywanych przez prezesów lub członków władz spółdzielni występujących w turnieju. Konkurs wygrał przedstawiciel Spółdzielni Mieszkaniowej „NADODRZE” w Głogowie - Bogusław Nowak.

Pierwsza tego typu impreza nie będzie ostatnia, prezesi już zapowiadają kolejne edycje – druga ma się odbyć w przyszłym roku w Bielawie i kolejno w innych miastach, gdzie dolnośląskie spółdzielnie współpracują ze sobą.

- Nie trzeba było długo nas namawiać, drużyna jest złożona z pracowników, są też nasi kibice. Połowę życia spędzamy w pracy i jak nie ma dobrej atmosfery, to wszystko nie ma sensu – powiedział prezes legnickiej spółdzielni Jan Szynalski.

- Z chęcią przyjechaliśmy na ten turniej. W naszej drużynie są mieszkańcy z naszego osiedla. Mamy Ośrodek Społeczno-Kulturalny, gdzie nasi instruktorzy prowadzą m.in. treningi piłkarskie na orliku osiedla Podzamcze – zdradził nam prezes zwycięskiej drużyny z Wałbrzycha Tadeusz Choczaj, który również zamierza rozszerzyć współpracę między spółdzielniami organizując podobny turniej w tenisa stołowego.

Poza zmaganiami na boisku mieszkańcy osiedla Zabobrze oraz goście z dolnośląskich miast mieli okazję wysłuchać muzyki serwowanej przez orkiestrę złożoną z mieszkańców JSM oraz pokaz tańca w wykonaniu No Name Dance Studio.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
424
Tak, często
14%
Czasami
46%
Nigdy
8%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, posprzątali i pojechali
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group