Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4327
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Piłeś wczoraj? Zbadaj trzeźwość….

Środa, 24 czerwca 2009, 8:05
Aktualizacja: 8:05
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Piłeś wczoraj? Zbadaj trzeźwość….
Fot. Policja
Jeden z jeleniogórskich kierowców chciał, żeby funkcjonariusze sprawdzili mu poziom alkoholu w organizmie. Chciał jechać samochodem, a po wieczornej imprezie czuł się niepewnie. Policjanci odmówili tłumacząc, że nie mają możliwości, aby sprawdzić, czy jest trzeźwy.

– Od dłuższego czasu obserwuję straszną nagonkę na kierowców, jeżdżących pod wpływem alkoholu. Źle się czułem po niedzielnej imprezie i dla świętego spokoju poszedłem się przebadać. Dyżurny w komisariacie poinformował mnie jednak, że alkomaty są popsute – napisał do nas jeden z Czytelników.

Urządzenie służące do badania zawartości alkoholu w organizmie zostało przewiezione z I Komisariatu Policji do legalizacji, dlatego też kierowca, który chciał się przebadać, mógł to zrobić w innym.

Należy jednak wiedzieć, że policja nie ma obowiązku badania kierowców, którzy chcą sprawdzić poziom alkoholu w organizmie. Jednak z reguły funkcjonariusze chętnie pomagają, o ile dysponują sprzętem.

– Kierowca mógł się zgłosić do innego komisariatu policji, gdzie urządzenie służące do badania zawartości alkoholu w organizmie było dostępne. Należy wziąć pod uwagę także to, że musimy je sprawdzać, a przenośne sprzęty są używane przez patrole policji. – mówi nadkomisarz Edyta Bagrowska, oficer prasowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group