Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7905
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI/ KRAJ: Piłeś? Nie poszusujesz!

Wtorek, 9 września 2008, 8:11
Aktualizacja: 8:12
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI/ KRAJ: Piłeś? Nie poszusujesz!
Fot. Archiwum
Od dwóch do pięciu tysięcy złotych grzywny zapłacą narciarze, którzy w nadchodzącym sezonie będą zjeżdżać po wypiciu alkoholu. Ministerstwo Zdrowia w ten sposób chce zniechęcić miłośników białego szaleństwa do grzańców i herbatek „z prądem”. Goprowcy uważają, że takie postępowanie nie sprawdzi się.

Ostro podkręcone przepisy antyalkoholowe na stokach to efekt starań Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Statystyki są niepokojące, bo Polacy piją coraz więcej. W tym także w górach, na rozgrzewkę przed zjazdem na nartach. To doniesienia Dziennika.

Już 0,2 promila alkoholu we krwi narciarza ma wystarczyć, aby ten na długo zapamiętał swój grzech i oduczył się zjeżdżania na dopalaczach. Będzie można go ukarać grzywną nawet do pięciu tysięcy złotych. Projekt zaostrzenia przepisów spodobał się rządowi. Argument: pijany narciarz na stoku niesie ze sobą zagrożenie dla siebie i dla innych. Po alkoholu szaleje, a procenty wyzwalają w nim ułańską fantazję.

Wszystko by było dobrze, ale – jak podkreślają ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – będzie kłopot z egzekucją tego przepisu. – Czy policjanci będą gonili każdego narciarza, aby sprawdzić jego trzeźwość? Czy przed każdym barem w górskich miejscowościach stanie patrol? Czy będą rewizje miłośników białego szaleństwa i odbieranie im termosów z herbatką z prądem? Goprowcy podkreślają ponadto, że na całym świecie w kurortach podaje się alkohol. A większość wypadków na stokach nie zdarza się „po spożyciu”. Narciarze jeżdżą brawurowo całkiem na trzeźwo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group