Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 4201
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI/ KRAJ: Piłeś? Nie poszusujesz!

Wtorek, 9 września 2008, 8:11
Aktualizacja: 8:12
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI/ KRAJ: Piłeś? Nie poszusujesz!
Fot. Archiwum
Od dwóch do pięciu tysięcy złotych grzywny zapłacą narciarze, którzy w nadchodzącym sezonie będą zjeżdżać po wypiciu alkoholu. Ministerstwo Zdrowia w ten sposób chce zniechęcić miłośników białego szaleństwa do grzańców i herbatek „z prądem”. Goprowcy uważają, że takie postępowanie nie sprawdzi się.

Ostro podkręcone przepisy antyalkoholowe na stokach to efekt starań Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Statystyki są niepokojące, bo Polacy piją coraz więcej. W tym także w górach, na rozgrzewkę przed zjazdem na nartach. To doniesienia Dziennika.

Już 0,2 promila alkoholu we krwi narciarza ma wystarczyć, aby ten na długo zapamiętał swój grzech i oduczył się zjeżdżania na dopalaczach. Będzie można go ukarać grzywną nawet do pięciu tysięcy złotych. Projekt zaostrzenia przepisów spodobał się rządowi. Argument: pijany narciarz na stoku niesie ze sobą zagrożenie dla siebie i dla innych. Po alkoholu szaleje, a procenty wyzwalają w nim ułańską fantazję.

Wszystko by było dobrze, ale – jak podkreślają ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – będzie kłopot z egzekucją tego przepisu. – Czy policjanci będą gonili każdego narciarza, aby sprawdzić jego trzeźwość? Czy przed każdym barem w górskich miejscowościach stanie patrol? Czy będą rewizje miłośników białego szaleństwa i odbieranie im termosów z herbatką z prądem? Goprowcy podkreślają ponadto, że na całym świecie w kurortach podaje się alkohol. A większość wypadków na stokach nie zdarza się „po spożyciu”. Narciarze jeżdżą brawurowo całkiem na trzeźwo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
602
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group