Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 2937
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Piłeś? Lepiej nie jedź!

Piątek, 30 listopada 2007, 5:19
Aktualizacja: Sobota, 1 grudnia 2007, 7:14
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Piłeś? Lepiej nie jedź!
Fot. Archiwum
Andrzejki – to kryptonim policyjnej akcji, która trwać będzie w sobotę i niedzielę. Policjanci nie będą fetować popularnego święta, za to sprawdzą, czy kierowcy nie wznosili andrzejkowych toastów, a potem nie wsiedli za kierownicę.

Działania są konieczne, bo – jak wynika z policyjnych analiz – właśnie w andrzejki na drogach jest szczególnie niebezpiecznie z powodu kierowców, którzy prowadzą samochody po alkoholu wypitym podczas towarzyskich andrzejkowych spotkań.

Jazda na dwóch gazach jest przestępstwem, a sprawcy grozi za to kara do dwóch lat więzienia. Policjanci zapowiadają, że nie będą pobłażliwi dla tych uczestników ruchu drogowego, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów.

– Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego – kierowcy, piesi, rowerzyści – muszą liczyć się z licznymi kontrolami drogowymi. Policjanci sprawdzą stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, opony, a także czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku zapinania podczas jazdy pasów bezpieczeństwa oraz będą dyscyplinować kierowców, którzy podczas jazdy rozmawiają przez telefony komórkowe – podkreśla nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group