Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 5110
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piknik z Marysieńką

Niedziela, 29 sierpnia 2021, 11:02
Autor: ZTA
Jelenia Góra: Piknik z Marysieńką
Fot. ZTA
Zdrojowy Teatr Animacji jest organizatorem familijnej imprezy plenerowej pod nazwą „Piknik z Marysieńką”, która odbędzie się 5 września w Cieplicach.
Chcemy, aby impreza była jednym z punktów tegorocznej edycji święta miasta - „Września Jeleniogórskiego”. Jej celem ma być przede wszystkim integracja mieszkańców oraz podkreślenie znaczenia i walorów uzdrowiska dla całej aglomeracji jeleniogórskiej. Nie bez znaczenia jest też walor edukacyjny – przypomnienie historycznego zdarzenia, jakim był przyjazd królowej Marysieńki do Cieplic – informują organizatorzy wydarzenia.
„Piknikiem z Marysieńką” chcemy też zainaugurować 45. jubileuszowy sezon artystyczny Zdrojowego Teatru Animacji, który po trudnym, pandemicznym okresie i wstrzymaniu działalności artystycznej chce zaprosić publiczność nie tylko na nowe premiery, ale też inne wydarzenia jubileuszowe. Jedną z nich będzie tego dnia wernisaż wystawy pt.: „Kochajmy lalki”, na którą złożą się rekwizyty, kostiumy, elementy scenografii i lalki, które przez lata działalności mogli oglądać widzowie w naszych przedstawieniach teatralnych - dodają.

Głównym punktem „Pikniku z Marysieńką” będzie artystyczna rekonstrukcja wjazdu królowej i jej orszaku do Cieplic. Barwny korowód przejdzie przez centrum Cieplic pod główny Dom Zdrojowy (powitanie królowej przez kierownictwo Uzdrowiska Cieplice), Tężnie Cieplickie, a u bram parku królową i jej świtę powitają mieszkańcy Cieplic. W muszli koncertowej widzowie zobaczą finałową scenę przeniesioną ze spektaklu „Aqua Sanitata”. Od południa przez kilka godzin na terenach zielonych z tyłu Pałacu Schaffgotschów czekały będę na najmłodszych piknikowe atrakcje: miasteczko cyrkowe Cichego Teatru (m.in. szczudlarze, kuglarze, buskersi), będą też strefy „dmuchańców”, trampoliny, paintball dla dzieci oraz punkty gastronomiczne, mini zwierzyniec z kucykami i alpakami oraz inne atrakcje. Na zakończenie imprezy, na rozbudowanej scenie muszli koncertowej w Parku Zdrojowym koncert gwiazdy – Fisz Emade Tworzywo. Do współpracy przy organizacji imprezy zaprosiliśmy Uzdrowisko Cieplice.

Podczas wydarzenia na placu przy teatrze, Wydział Gospodarki Odpadami UM będzie prowadził akcję edukacyjną związaną z ekologią i selektywną zbiórką odpadów. W ramach EKOSFERY przewidziano: warsztaty czerpania i recyklingu papieru, stoisko edukacyjno-warsztatowe z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi i animacje dla dzieci o tematyce ekologicznej.

Twoja reakcja na artykuł?

13
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
12%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group