Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7747
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Piknik Strażacki w Karpaczu

Niedziela, 2 lipca 2017, 10:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 lipca 2017, 7:49
Autor: Przemek Kaczałko
Karpacz: Piknik Strażacki w Karpaczu
Fot. Przemek Kaczałko
Deptak w Karpaczu był wczoraj (1.07) miejscem zlotu różnego rodzaju pojazdów służących obecnie lub w przeszłości strażakom. Do miasta pod Śnieżką zjechali bohaterowie służby o największym zaufaniu społecznym z wielu miejscowości Dolnego Śląska, Czech i Niemiec. – Kontynuujemy wakacje z pompą (strażacką) – powiedziała Kamila Cyganek, zastępca burmistrza Karpacza.

- W poprzednich latach w Karpaczu odbywał się zlot zabytkowych wozów strażackich, a tym razem - dzięki wsparciu ze środków unijnych na organizację spotkań różnych grup mieszkańców - postanowiliśmy zorganizować Piknik Strażacki - powiedziała Kamila Cyganek, zastępca burmistrza miasta, która była wdzięczna przede wszystkim Ochotniczej Straży Pożarnej w Karpaczu oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy.

Atrakcji było co niemiara, bowiem oprócz pojazdów z różnych okresów historii strażackiej, byli animatorzy z wieloma atrakcjami, a także dano możliwość wejścia do komory dymnej, wzniesienia się w wysięgniku strażackim na wysokość 42 metrów, skąd można było podziwiać krajobraz Karkonoszy i samego Karpacza, były też pokazy i ćwiczenia ratownicze.

Na imprezę zjechali strażacy z różnych miejscowości Dolnego Śląska - w tym PSP, a także z Niemiec (w tym zaprzyjaźnione Reichenbach) i Czech (Mała Upa czy Lanov). - Nasze OSP to nie tylko osoby, które niosą pomoc mieszkańcom i turystom w Karpaczu, ale również włączają się w różnego rodzaju przedsięwzięcia - m.in. działalność Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W naszej jednostce od ponad roku działa MDP, w tej chwili mamy ponad 20 czynnych członków. Mamy nadzieję, że chociaż 2-3 osoby w przyszłości wejdą do czynnej służby - powiedział Maciej Gorzycki, dowódca sekcji OSP Karpacz.

Jak przyznają organizatorzy, jednostki bardzo pozytywnie zareagowały na zaproszenie i chętnie przybyły pod Śnieżkę. - Myślą wystawy pojazdów było to, żeby pokazać rozwój techniki pożarniczej na przestrzeni lat. Mamy tu 25 jednostek na pikniku, w tym sikawka konna z 1898 roku oraz samochód wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych w 1947 roku. Są też stary, żuki, jelcze - wymieniał Maciej Gorzycki.

W niedzielę (2.07) Karpacz zaprasza na Festiwal Smaków Liczyrzepy i Jarmark Ducha Gór w godz. 12:00 - 18:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
976
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group