Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 3100
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Piknik modelarski na Górze Szybowcowej

Poniedziałek, 12 czerwca 2017, 7:03
Aktualizacja: 7:12
Autor: Joanna
Jeżów Sudecki: Piknik modelarski na Górze Szybowcowej
Fot. Joanna
W miniony weekend (10–11.06) na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim odbył się kolejny „Piknik Modelarski”. Impreza przyciągnęła wielu fanów modelarstwa, ale nie tylko. W tym roku piknik miał szczególny charakter, ponieważ obchodzono „60–lecie Wicherka” – kultowego modelu Wiesława Schiera.

Tym razem imprezie towarzyszyła szczególna okoliczność, ponieważ obchodzono „60 – lecie Wicherka”. – Wicherek to kultowy model samolotu Wiesława Schiera. Z okazji jubileuszu, uczestnicy imprezy zaprezentowali własne modele, pod względem zachowanego podobieństwa do „Wicherka”. Oceny odwzorowania podobieństwa do kultowego modelu dokonała specjalna komisja. Oczywiście nie zabrakło i innych modeli - takiej informacji udzielił nam jeden z organizatorów.

Zaprezentowano także modele szybowców, samolotów akrobacyjnych, tak zwane giganty, makiet i motoszybowców. Podczas pikniku przeprowadzono kilka konkursów - konkurs w lotach, podczas którego liczyła się celność lądowania, a także konkurs prezentacji statycznej - sprawdzano kto najlepiej odwzorował model „Wicherka”. Przygotowano także konkurencję z myślą o najmłodszych, którzy przybyli równie licznie - polegała na najdalszym rzucie małym, drewnianym samolotem. W sobotę wiał dość mocno wiatr, który delikatnie utrudniał loty mniejszym modelom, dlatego konkurs na lądowanie na cel odbył się w następnego dnia. W sobotę w godzinach 22.00 - 23.00 odbyło się również nocne latanie – jest bardzo efektowne, ponieważ do samolotów doczepia się paski z diodami LED – przekazał organizator. Dodatkowo w namiocie przez dwa dni można było podziwiać kolekcję modelarstwa redukcyjnego. Piknik został zorganizowany przez Euroregionalne Centrum Modelarskie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group