Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 5226
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pijany oszust chciał wyłudzić kredyt

Piątek, 15 lutego 2008, 9:37
Aktualizacja: 9:37
Autor: TEJO
Trzy i pół tysiąca złotych: tyle pieniędzy chciał wymamić z banku 28–letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, który przyjechał na gościnne występy do Jeleniej Góry. Do przestępstwa namówiła go kobieta. Bez powodzenia: oboje wpadli w ręce policji. Sprawca miał dwa i pół promila alkoholu w organizmie.

Pechowa dla przestępcy okazała się środa, 13 lutego. – Około godziny 15.30 mężczyzna wspólnie z 19-letnią kobietą w jednym z jeleniogórskich punktów bankowych chcieli wyłudzić kredyt w wysokości 3500 zł na szkodę jednego z banków – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska.

Zatrzymali go policjanci z sekcji przestępczości gospodarczej. Mężczyzna w celu uzyskania kredytu złożył fałszywe oświadczenie dotyczące jego zatrudnienia. Jak ustalili funkcjonariusze, podmiot, w którym 28-latek oświadczył, że pracuje – nie istnieje.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że to kobieta namówiła mężczyznę do wyłudzenia kredytu i przekazała mu kartkę z pieczątką, w której 28-latek oświadczył, że pracuje. W przypadku otrzymania kredytu 19-latka miała dostać 1000 zł.

28-latek trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. W chwili zatrzymania był pijany. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi powiatu lwóweckiego grozi od trzech lat więzienia. Policja wyjaśnia rolę kobiety w popełnieniu tego przestępstwa.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group