Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8254
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Pijani za kółkiem i z zakazami zatrzymani

Poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 13:00
Aktualizacja: 13:01
Autor: 112
Powiat: Pijani za kółkiem i z zakazami zatrzymani
Fot. Archiwum Policji
Tylko w miniony weekend jeleniogórscy policjanci zatrzymali i wyeliminowali z ruchu pięciu nietrzeźwych kierujących, dwóch podejrzewanych o kierowanie pojazdami pod wpływem środków odurzających, dwóch z zakazem sądowym oraz jednego, który kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień.

16 kwietnia policjanci w Piechowicach i w Szklarskiej Porębie zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierujących w wieku 35 i 38 lat, którzy podejrzani są o naruszenie zakazów sądowych. To przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat trzech.

Tego samego dnia policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali w Jeleniej Górze na ul. Wolności do kontroli drogowej 20-letnią kierującą pojazdem marki Opel. Okazało się, ze jest nietrzeźwa - przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało blisko 1 promil.

Ponadto 16 kwietnia funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierujących pojazdami osobowymi w wieku 30-lat, którzy podejrzani są o posiadanie narkotyków i o kierowanie pojazdami pod ich wpływem.

17 kwietnia policjanci z Karpacza zatrzymali do kontroli drogowej w Ścięgnach 37-letnią kierującą pojazdem marki Volvo. W trakcie kontroli okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali 39-letniego kierującego pojazdem Opel, który również kierował w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1 promil. Pojazd posiadał widoczne uszkodzenia, w związku z tym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny, a auto zostało odholowane na parking.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Za kierowanie pojazdem wbrew zakazom sądowym kierującym grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

8
40%
Cieszy
4
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
7
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
562
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group