Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 8449
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pih z „Dowodem Rzeczowym” już dziś w Orient Expressie

Piątek, 23 marca 2012, 11:39
Aktualizacja: 13:00
Autor: A.G.rafka
Jelenia Góra: Pih z „Dowodem Rzeczowym”  już dziś w Orient Expressie
Fot. organizator
Jeden z najlepszych polskich raperów Pih, czyli Adam Piechocki wystąpi dziś o 20.00 w Orient Expressie promując swoją płytę Dowód Rzeczowy Nr2, która zdobyła miano złotej. Razem z Pihem wystąpią Jopel i Ede, a za gramofonami stanie Dj Perc. Nie zabraknie supportów w wykonaniu regionalnych składów WZSP i Rebelz Crew. Wjazd kosztuje 25 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dzień koncertu.

„Nie ucichły jeszcze echa otrzymania „złotej płyty” przez rapera za jego ostatni album „Dowód Rzeczowy Nr 2”, tymczasem 7 marca ZPAV przyznał mu kolejne wyróżnienie w postaci platyny, którą pokryły się właśnie „Kwiaty Zła”, przez wielu uznawane za najlepszą płytę w dorobku artystycznym białostoczanina!” - taką informację można przeczytać na nowej stronie artysty, tym bardziej w Jeleniej Górze zapowiada się niesamowity koncert, podczas którego nie zabraknie utworów z obydwu płyt oraz najlepszych kawałków rapera.

W 2000 r. wraz z zespołem JedenSiedem, czyli z Timim Pih nagrał płytę „Wielka Niewiadoma”. Za produkcję albumu odpowiedzialny był DJ 600V, a refren w jednym z utworów zaśpiewała Reni Jusis. Po wydaniu płyty raperzy wystepowali gościnnie w wielu nagraniach, m.in. ze Wzgórzem Ya-Pa 3, Żuromem, Liroyem, a także Onarem i O$ką. W 2001 roku Hirek Wrona zaprosił zespół na 38. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, a niedługo potem zespół się rozpadł.

Rok później Pih wydał minialbum „Nie Ma Miejsca Jak Dom” i „Boisz Się Alarmów”. Na drugim krążku gościnnie wystąpili Wzgórze Ya-Pa-3, Fenomen, Camey, DJ 600V, Jajonasz, Bartosz (Endefis) i Chada. W 2003 roku Chada i Pih wydali album „O Nas, Dla Was”, a w roku 2004 nagrali razem cover piosenki „Obudź się” Oddziału Zamkniętego. Z tej okazji zostali zaproszeni do programu „Muzyka łączy pokolenia”. Wystąpili również na albumie „Kodex 2: Proces” producentów WhiteHouse.

W 2004 ukazała się solowa płyta Piha „Krew, Pot i Łzy”, z gościnnym udziałem Mesa, Pezeta, Virusa, Pyskatego, Hst, Gutka i Chady, której produkcją zajęli się m. in. Szyha, Jajonasz, Teka, Camey, Waves i Magiera. W 2006 roku z zespołem Skazani na Sukcezz, tworzonym z Pyskatym, wydał płytę „Na Linii Ognia”, a rok później pojawił się gościnnie między innymi na kolejnej solowej płycie Onara i kompilacji „Kodex 3: Wyrok”. Kolejna płyta Piha „Kwiaty Zła”, wydana przez wytwórnia Step Records z Opola, miała swą premierę w grudniu 2008 roku. Album w niespełna 2 miesiące od premiery uzyskał status złotej płyty. 6 listopada 2010 roku przez ppolską wytwórnię Step Records została wydana pierwsza część trylogii „Dowód Rzeczowy Nr 1”. Płyta zajęła 13. miejsce na liście OLiS.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group