Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8847
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piętnastolatka matką

Piątek, 19 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 19 maja 2006, 14:14
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Piętnastolatka matką
Fot. Archiwum
Zdrowe dziecko urodziła w szpitalu jeleniogórskim uczennica jednego z jeleniogórskich gimnazjów. O zdarzeniu poinformowała prokuratura.

Jak powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Ewa Węglarowicz-Makowska, ojcem dziecka jest 24-letni mężczyzna. – Zostanie mu postawiony zarzut pedofilii.
Za seksualne wykorzystanie osoby do 15 roku życia grozi kara od dwóch do 12 lat więzienia.

Dziewczyna zaszła w ciążę, kiedy miała 14 lat. Teraz podczas przesłuchania wskazała, kto jest ojcem noworodka. Sprawca nie zaprzecza. Para deklaruje, że kiedy młoda matka skończy 16 lat, strony wezmą ślub.

Z informacji prokuratury wynika, że nikt nie zawiadomił organów ścigania o fakcie, iż małoletnia uczennica jest w ciąży: ani szkoła, do której uczęszczała, ani lekarz ginekolog.

Wiadomo jest także, że dziewczynę wychowywała ulica. Jej matka przebywa w Niemczech i od dłuższego czasu nie interesowała się córką. Ojciec nadużywa alkoholu.

Trwa postępowanie w tej sprawie.

Przypomnijmy, że w jeleniogórskim areszcie przebywa 24-letni Rom z Kowar. Zarzuca mu się wykorzystanie seksualne 12-letniej dziewczynki, także narodowości romskiej. Zimą urodziła ona martwe dziecko. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (151)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group