Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 2892
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Piesza pod kołami passata

Środa, 30 września 2009, 9:02
Aktualizacja: 9:03
Autor: Angela
Wczoraj około godziny 20.00 doszło do poważnego wypadku w Miłkowie. Pod koła VW Passata trafiła 59–letnia kobieta, która szła poboczem prawej strony jedni. Potrącona ze złamaną nogą trafiła do szpitala. Obecnie policja ustala okoliczności i przyczyny zdarzenia.

Jak wynika z wstępnych informacji policji, kobieta poruszała się nieprawidłową stroną jezdni. Na odcinku drogi w Miłkowie w okolicach Brzezia Karkonoskiego, kierujący 63-letni mężczyzna z Karpacza najprawdopodobniej nie zauważył pieszej, mieszkanki gminy Podgórzyn, i potrącił ją. Na miejsce wezwano policje i pogotowie. U potrąconej lekarz karetki pogotowia stwierdził złamanie nogi, kobietę przewieziono do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Obecnie policja ustala szczegóły wypadku.

W związku z tym, że coraz szybciej na drogach pojawia się szarówka, która znacznie ogranicza widoczność kierującym, policjanci apelują do pieszych o noszenie jasnego lub oznakowanego ubrania wierzchniego oraz o chodzeniu poboczem prawidłowej strony jezdni. Do kierujących apelują natomiast o wolniejszą i rozsądniejszą jazdę, szczególnie po zmroku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group