Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 5537
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Region: Piesi i kierowcy jednośladów pod lupą policji

Środa, 18 czerwca 2014, 6:48
Aktualizacja: 6:50
Autor: 112
Jelenia Góra/Region: Piesi i kierowcy jednośladów pod lupą policji
Fot. 112
Dzisiaj (18 czerwca 2014 roku) w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci jeleniogórskiej drogówki w regionie jeleniogórskim prowadzą akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” i zapowiadają surowe kary dla pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, którzy nie przestrzegają przepisów drogowych.

Policjanci będą dyscyplinować, tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują do obowiązujących przepisów.

Zdaniem policji, nagminnym wykroczeniem popełnianym przez pieszych jest przechodzenie na czerwonym świetle lub w miejscu niedozwolonym. Głównymi grzechami cyklistów są natomiast: przejeżdżanie przez przejście dla pieszych, za co grozi mandat, brak oznakowania roweru czy jazda po ulicy (w przypadku, gdzie obok jest ścieżka rowerowa).

- Tymczasem niechronieni uczestnicy, do których zaliczamy pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, uczestnicząc w zdarzeniu drogowym pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony – tłumaczy podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Nie mogą liczyć na poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa czy strefy kontrolowanego zgniotu. Piesi są całkowicie „odsłonięci” i w konsekwencji narażeni na poważne obrażenia ciała. W przypadku zderzenia z samochodem, który porusza się z prędkością 50 km/h, pieszy ma już tylko 50% szans na przeżycie, a przy prędkości około 80 % prawdopodobieństwo przeżycia pieszego spada praktycznie do zera. Celem więc tych działań jest wpojenie pieszym, rowerzystom i motorowerzystom obowiązku stosowania się do przepisów z zakresu ruchu drogowego, które niejednokrotnie lekceważą i lekkomyślnie narażają swoje zdrowie i życie - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group