Piątek, 15 stycznia
Imieniny: Domosława, Pawła
Czytających: 9947
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pies miał budę, ale ją zjadł – tłumaczył dręczyciel zwierzęcia

Poniedziałek, 5 marca 2012, 9:51
Aktualizacja: 11:36
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Pies miał budę, ale ją zjadł – tłumaczył dręczyciel zwierzęcia
Fot. SM
W ostatnim czasie jeleniogórscy strażnicy miejscy odebrali dwa psy ich właścicielom, którzy przez wiele miesięcy zaniedbywali ich i znęcali się nad nimi. Jeden z psów przebywał na ponad 20–stopniowym mrozie bez budy. Jego schronieniem było gruzowisko. Drugi ze zwierzaków był głodzony.

Obydwa przypadki znęcania się nad zwierzętami zgłosili sąsiedzi. Dzięki nowym przepisom o ochronie zwierząt, które weszły w życie od początku roku strażnicy miejscy mogli natychmiast odebrać zaniedbywane stworzenia i przekazać je do schroniska. Do niedawna ta procedura trwała miesiącami.

Pierwszy z psów, średni mieszaniec, był przywiązany łańcuchem do gruzowiska przy ul. PCK w Jeleniej Górze. Nie miał budy, ani żadnego schronienia. - Mimo ponad 20- stopniowych mrozów pies przez całą dobę przebywał na gruzowisku. Do właściciela zwierzęcia nie docierały żadne argumenty. Tłumaczył on, że pies miał budę, ale ją zjadł. Krzyczał też do strażników, że jeśli chcą to mogą sobie zabrać psa do schroniska, bo on ma to gdzieś. Podjęliśmy decyzję o odebraniu zwierzęcia, bo jego warunki bytowe były po prostu koszmarne – mówi Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejski w Jeleniej Górze.
Drugi pies został odebrany z działek przy ul. Sudeckiej.

Teraz wnioski o ukaranie właścicieli trafią do sądu. Zgodnie z nowymi przepisami sprawcom grozi do trzech lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group