Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 2638
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Pierwszy wernisaż w Galerii Izerskiej

Poniedziałek, 20 lutego 2012, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: Angela
W sobotę, 25 lutego o godz. 17.00 w Artystycznej Galerii Izerskiej odbędzie się pierwszy w tym miejscu wernisaż! Zaprezentowane zostanie malarstwo Edwarda Bilińskiego.

Edward Biliński to malarz dobrze znany nie tylko w lokalnym środowisku, ale także poza nim. Jego prace znajdują się w galeriach na wybrzeżu – skąd zresztą pochodzi, a także w Hamburgu. Pasją tworzenia od lat próbuje zarazić między innymi mieszkańców Kromnowa, małej wsi pod Jelenią Górą, w której osiadł kilka lat temu.

Kromnów zyskał na tym podwójnie – „dostał” niezwykłego twórcę, ale też „zwykłego” człowieka, który doskonale odnalazł się w tutejszych realiach i zyskał sympatię lokalnego środowiska. Od kilku lat jest sołtysem tej wsi.
Prace Edwarda Bilińskiego są nasycone kolorem i wydają się od niego wręcz ciężkie. Przedstawiają codzienność – dobrze znane nam krajobrazy, sceny, architekturę… Tym samym przywodzą na myśl impresjonistów. Kiedy oglądamy te dzieła przenosimy się w świat barwny, niezwykle radosny i te pozytywne odczucia pozostają na nas na długo po wyjściu z galerii.

A kiedy za oknami biało, może i pięknie, ale trochę jednak monotonnie – takiej wystawy przegapić po prostu nie można! Gwarantuję, że będzie to niezwykłe spotkanie z pięknymi obrazami i z niezwykle serdecznym ich twórcą.
Wystawę będzie można oglądać do 23 marca. Artystyczna Galeria Izerska czynna jest od wtorku do piątku w godz. 8-16, w soboty w godz. 9-17.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group