Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2950
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pierwszy dzwonek w Elektroniku

Wtorek, 3 września 2019, 7:40
Aktualizacja: Środa, 4 września 2019, 15:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pierwszy dzwonek w Elektroniku
Fot. Przemek Kaczałko
Drugiego dnia września odwiedziliśmy również Zespół Szkół Elektronicznych, gdzie pierwszy dzwonek usłyszało 610 uczniów i uczennic, w tym 210 osób z klas pierwszych (po podstawówce i gimnazjum). Bardzo dobre wyniki matur (czołówka wśród jeleniogórskich szkół) sprawiają, że "Elektronik" staje się coraz bardziej popularny.

Podobnie jak w pozostałych placówkach oświatowych, wakacje były okazją do wykonania drobnych prac remontowych, głównie malowania sal dydaktycznych. Szkoła przygotowała się na przyjęcie podwójnego rocznika, a uroczystość z okazji rozpoczęcia roku szkolnego planowana była na szkolnym boisku, jednak z powodu opadów deszczu zdecydowano, że w sali gimnastycznej powitani zostaną uczniowie pierwszych klas, a starsi uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.

Podwójny rocznik to na pewno dla nas duże wyzwanie. Zdajemy sobie sprawę, że mamy dzieciaczki po podstawówce i gimnazjum. Bardzo nam zależy, aby one czuły się tu bezpieczne, abyśmy stworzyli im dobrą atmosferę do nauki - powiedział Mirosław Ciesielski, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych. - Tak naprawdę nie wiemy z czym te dzieci przychodzą, zwłaszcza po podstawówce - jaką mają wiedze? Mamy pomysł na zajęcia rozwijająco-wyrównawcze i jak się pojawi "dziura" w wiedzy, to będziemy im pomagać - dodał dyrektor.

W Zespole Szkół Elektronicznych, podobnie jak w pozostałych jeleniogórskich szkołach średnich - nie będzie dwuzmianowości. W pojedyncze dni najpóźniej lekcje będą się kończyć około godz. 16:00.

"Elektronik" uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji maturalnej w Jeleniej Górze, co jest powodem do zadowolenia dla pracowników szkoły, jak i magnesem dla potencjalnych uczniów.

Mamy świetnych nauczycieli i świetne dzieci. Bałem się matury, bo trochę nam uciekło w związku ze strajkami, ale zrobiłem osobiście dodatkowe zajęcia i wiedziałem, że będzie dobrze - to się czuje - dodał M. Ciesielski.

Twoja reakcja na artykuł?

12
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group