Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 6464
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jagniątków/region: Pierwszy dzień kalendarzowego lata!

Wtorek, 21 czerwca 2011, 17:33
Aktualizacja: 17:37
Autor: Angela
Jagniątków/region: Pierwszy dzień kalendarzowego lata!
Fot. Angela
To właśnie na dzisiaj przypada pierwszy dzień kalendarzowego lata. Jak spędzali go jeleniogórzanie? Maluchy z niepublicznego Przedszkola Tuptuś w Jeleniej Górze wraz z paniami nauczycielkami wybrały się np. na wycieczkę …do teatru im. C.K. Norwida. Przedszkolaki zwiedziły placówkę i poznały jej tajemnice.

Z okazji pierwszego dnia kalendarzowego lata w wielu jeleniogórskich przedszkolach i szkołach odbyły się zabawy i rozmowy o tej najcieplejszej porze roku. Jak mówi Pani Barbara Ruszczyńska z Niepublicznego Przedszkola Tuptuś przy ul. Morcinka w Jeleniej Górze, mimo, że wycieczkę do teatru zaplanowano już wcześniej, była to świetna forma spędzenia tego wyjątkowego dnia. Większość jeleniogórzan spędziło go jednak w szkole lub w pracy. Zuzia z Jeleniej Góry przyznaje, że nauki nie było za dużo, ale jeszcze przed wakacjami chciała się spotkać z koleżankami, Darią i Sylwią.

- Na wakacje wyjeżdżam nad morze, a później do rodziny na wieś. Nie będę się widziała z koleżankami dwa miesiące, chciałyśmy sobie jeszcze trochę pogadać – mówi dziewczynka.

A z czym kojarzy nam się lato? Paulinie Jagodzie, Monice Załupskiej i Patrycji Wrzostowicz, uczennicom piątej klasy, lato kojarzy się z odpoczynkiem od szkoły i wakacjami: nad morzem, na wsi i na Mazurach. Dla sześcioletniej Ani z Jeleniej Góry, lato oznacza zabawy w basenie, cukrową watę i lody … jagodowe, które zawsze kupuje jej babcia. Dla pięcioletniego Marcinka lato to czas, kiedy za zgodą rodziców może chodzić bez koszulki i …bez butów.

Słowem, lato to czas wyjątkowy. Warto się więc nim cieszyć do woli, szczególnie, że od 21 czerwca dni będą się stawały powoli coraz krótsze. W imieniu całej redakcji życzymy więc wszystkim naszym czytelnikom, dużo słońca, radości i odpoczynku oraz odrobiny … szaleństwa!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group