Zalogowanych: 7

Jelenia Góra: Pierwsze zwycięstwo szczypiornistek

Niedziela, 24 listopada 2013, 16:48
Aktualizacja: 16:50
Młodziczki KPR–u II Jelenia Góra pokonały drugi zespół UKS–u Handball 28 Wrocław 28:21 odnosząc pierwsze zwycięstwo w lidze dolnośląskiej.

Na parkiecie hali przy ul. Złotniczej spotkały się ekipy zamykające tabelę wojewódzkich rozgrywek, które do sobotniego meczu miały na swoim koncie komplet porażek. Oba zespoły dysponujące głównie zawodniczkami z roczników 2000-2001 w dotychczasowych spotkaniach zbierały srogie lekcje handballu od starszych ekip. Bezpośrednia konfrontacja rozpoczęła się od sporej ilości strat, przez co po 11 minutach było zaledwie 4:0 dla KPR-u. Z przekroju pierwszej połowy należy pochwalić grę obronną jeleniogórzanek z bramkarką Obuchowską na czele. Po kwadransie gry na tablicy wyników było już 8:1 i wydawało się, że podopieczne Estery Rykaczewskiej rozbiją drużynę z Wrocławia. Do przerwy KPR II prowadził 12:5, ale w drugiej połowie worek z bramkami rozwiązał się. Ku zdumieniu grupki kibiców (głównie rodziców dopingujących swoje pociechy) wrocławianki niebezpiecznie zbliżyły się, w 7 minut drugiej połowy zdobyli tyle bramek, co w pierwszych 25, a w 39. minucie meczu doszły na 18:15. Dwie minuty później było już 22:15 co podcięło skrzydła ekipie ze stolicy Dolnego Śląska. Ostatecznie KPR II pokonał Handball II Wrocław 28:21 notując pierwsze zwycięstwo w sezonie.

KPR II Jelenia Góra - UKS Handball-28 II Wrocław 28:21 (12:5)

KPR: Obuchowska - Szczepańska 12, Żmijewska 5, Chlebosz 4, Bachurska 4, Drąg 1, Pająk 1, Wrotniewska 1, Grabarczyk, Szramik, Kubiak, Liebersbach

UKS: Dziębowska - Jabłońska 6, Jaworska 4, Wistuła 4, Polowczyk 3, Kazimierz 2, Szramiak 2, Bernat, Ćwiklińska, Matusz, Bednarska, Szymanowik, Kaleta, Kin, Gudek