Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7297
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pierwsze prawo jazdy – bezpieczniejsi na drodze

Wtorek, 10 czerwca 2008, 12:27
Aktualizacja: 12:27
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pierwsze prawo jazdy – bezpieczniejsi na drodze
Fot. TEJO
Wartą nagłośnienia akcję edukacyjną zorganizowała we wtorek w Rynku straż miejska z jedną z firm ubezpieczeniowych. Dzięki niej najmłodsi jeleniogórzanie będą wiedzieć, jak postąpić w sytuacji zagrożenia.

Miasteczko ruchu drogowego stanęło w środę przed przybudówką ratusza. Zaproszono tam dzieci z trzech przedszkoli w Jeleniej Górze. A w miasteczku – znaki drogowe i chodziki – samochody zabawki dla ludzi, którzy za kilkanaście lat, kiedy dorosną, będą zdawać egzamin na prawo jazdy.

– Hasło tej akcji to „Twoje pierwsze prawo jazdy” – mówi mł. insp. Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej, propagator bezpiecznych zachowań i edukator najmłodszych. W Jeleniej Górze nie ma chyba młodego człowieka, który by go nie znał, bo pan Grzegorz edukuje dzieci i młodzież już od kilku lat.

We wtorek przedszkolaki zaskoczyły organizatorów akcji, bo większość z nich już zna znaki drogowe. Wie także, co zrobić w sytuacji, kiedy ktoś potrzebuje pomocy. Maluchy recytowały numery telefonów alarmowych do poszczególnych służb ratowniczych.

Podczas działań w Rynku dzieci odbyły także krótki kurs pierwszej pomocy przeprowadzony przez ratowników medycznych pogotowia ratunkowego. Jak podkreśla mł. insp. Rybarczyk to tylko jedna z akcji SM mających na celu popularyzację bezpieczeństwa. W najbliższych dniach i podczas nadchodzących wakacji takich działań będzie znacznie więcej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group