Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8346
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pierwsze mistrzostwa Jeleniej Góry za nami

Poniedziałek, 3 października 2016, 13:42
Aktualizacja: 16:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pierwsze mistrzostwa Jeleniej Góry za nami
Fot. Przemek Kaczałko
Po raz pierwszy zorganizowano w Jeleniej Górze otwarte mistrzostwa miasta w konkurencjach olimpijskich – w sumie wystartowało ok. 80 zawodników, a bardzo ważną częścią niedzielnej imprezy na stadionie przy ul. Złotniczej było powitanie Lucyny Kornobys – srebrnej medalistki Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

Zawody na arenie, która gościła pod koniec lipca br. najlepszych lekkoatletów w Polsce do lat 23., odbywały się od samego rana. Punktualnie o godz. 11:00 nastąpiło uroczyste powitanie srebrnej medalistki Igrzysk Paraolimpijskich. Czy po powrocie do kraju, do miasta Lucyna Kornobys zdołała już ochłonąć po tym wszystkim, co się wydarzyło w ostatnich tygodniach? - Powiem szczerze, że nie da się ochłonąć. Takie przywitania - przez współpracowników z Urzędu Miasta i dzisiaj przez mieszkańców - to mega fajne uczucie dla osoby, która do tej pory nie była jakoś specjalnie postrzegana w środowisku - wyznała nasz medalistka w pchnięciu kulą. Jeleniogórzanka przyznaje, że co chwilę ktoś składa jej gratulacje, rozpoznaje chociażby przy codziennych zakupach w sklepie. - Daje mi to tyle sił do dalszej walki, trenowanie, że chce się jeszcze więcej, jak najlepiej - dodała Lucyna Kornobys, która podczas I Otwartych Mistrzostw Polski zademonstrowała uczestnikom technikę rzucania oszczepem. Zawodnicy, którzy później przystępowali do rywalizacji, mieli okazję porównać skalę trudności w pozycji stojącej i siedzącej.

Z kolei wiceprezes Term Cieplickich deklaruje, że w kolejnych latach impreza powinna się rozwijać. Z uwagi na otwarty charakter mistrzostw, w zawodach wzięli udział nie tylko jeleniogórzanie, ale i przyjezdni ze Szklarskiej Poręby czy Lubania. - Od razu mówiliśmy, że to impreza, którą zaczynamy w tym roku, stąd jej pewna skromność. Natomiast chcielibyśmy, żeby to była impreza cykliczna i mamy nadzieję, że również inne dyscypliny dołączą z czasem do tego - mówił Miłosz Sajnog.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group