Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 9956
Zalogowanych: 57
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pierwszaki z „Dwójki” po pasowaniu

Sobota, 21 października 2017, 9:54
Aktualizacja: Niedziela, 22 października 2017, 4:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pierwszaki z „Dwójki” po pasowaniu
Fot. Przemek Kaczałko
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Jeleniej Górze jest kolejną, która ma za sobą pasowanie na uczniów pierwszej klasy. W roku szkolnym 2017/2018 otworzono 4 oddziały, a więc niemal 100 dzieci złożyło wczoraj (20.10) ślubowanie.

W trakcie uroczystości uczniowie klas starszych zaprezentowali rodzicom i pierwszakom swoje talenty, które rozwijają w Szkole Podstawowej Nr 2. Były tańce, piosenki, wierszyki, gra na flecie i inne umiejętności, które można rozwinąć w szkole im. Bolesława Chrobrego.

Tradycyjnie, uczniów klas pierwszych do sali gimnastycznej, gdzie odbyło się pasowanie wprowadzili ich starsi koledzy i koleżanki. Po części artystycznej doszło do najważniejszego momentu – pasowania. Najpierw przedstawiciele czterech klas złożyli ślubowanie przy sztandarze szkoły, a następnie dyrektor SP 2 Beata Kozyra wraz z zastępcą prezydenta miasta Piotrem Paczóskim pasowali chłopców i dziewczynki kolejno na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2. Odbyło się także ślubowanie rodziców, którzy zadeklarowali m.in. współpracę z gronem pedagogicznym.

Dyrektor „Dwójki” przyznała, że to trudny rok pod względem organizacyjnym, ale rodzice nie mają powodów do obaw. - Nasza szkoła została nie tylko przekształcona w 8-letnią podstawówkę, ale mamy również oddziały gimnazjalne i funkcjonujemy w oparciu o dwa budynku szkolne – powiedziała Beata Kozyra. - Zależy nam na tym, żeby młodzież gimnazjalna integrowała się z klasami I-VII – dodała B. Kozyra, która deklaruje podtrzymanie tradycji Gimnazjum Nr 1, co miało miejsce m.in. podczas obchodów Dnia Języków Obcych, czy akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
926
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group