Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5635
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pierwszaki pod skrzydłami gimnazjalistów

Środa, 9 grudnia 2009, 8:28
Aktualizacja: 8:31
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Pierwszaki pod skrzydłami gimnazjalistów
Fot. rylit
Na pomysł zorganizowania mikołajek na sportowo wpadli nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Jeleniej Górze, którzy wczoraj zaprosili pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 7.

Imprezę pod hasłem "Mikołajkowa olimpiada pierwszaka" placówka zorganizowała nie po raz pierwszy. W tym roku zaplanowano konkurencje parasportowe dla kilkudziesięciu uczniów z trzech klas pierwszych „siódemki”. Przybyło zaledwie 20 dzieci: pozostali są przeziębieni i przebywają w domach.

- Nie rywalizacja jest najważniejsza, ale dobra zabawa – podkreślali organizatorzy. Konkurencje nawiązywały często swoimi nazwami do tradycji świątecznych. Było sadzenie choinek, czyli wykładanie i zbieranie woreczków z grochem. Dla wychowawczyń klas był konkurs ubijania piany do ciasta na czas. Były też konkurencje wieszania prania i rzutów do celu.

Mali goście rysowali też portrety swoich wychowawczyń: każde dziecko dodawało inny szczegół portretu. Za każdy konkurs gimnazjalistki przebrane za śnieżynki wrzucały do skarpety: dwa cukierki za zwycięstwo, jeden za przegraną. W sumie konkurs zakończył się remisem.
W przerwie para taneczna z gimnazjum dała pokaz tańców latynoamerykańskich.

Finałowym konkursem było przeciąganie liny, przy którym pierwszoklasiści śmieli się do rozpuku. Po wspólnej fotografii, wręczeniu drobnych upominków oraz po poczęstunku pierwszoklasiści wrócili do klas w „siódemce”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group