Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1927
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pierwszaki pod skrzydłami gimnazjalistów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 9 grudnia 2009, 8:28
Aktualizacja: 8:31
Autor: rylit
Fot. rylit
Na pomysł zorganizowania mikołajek na sportowo wpadli nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Jeleniej Górze, którzy wczoraj zaprosili pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 7.

Imprezę pod hasłem "Mikołajkowa olimpiada pierwszaka" placówka zorganizowała nie po raz pierwszy. W tym roku zaplanowano konkurencje parasportowe dla kilkudziesięciu uczniów z trzech klas pierwszych „siódemki”. Przybyło zaledwie 20 dzieci: pozostali są przeziębieni i przebywają w domach.

- Nie rywalizacja jest najważniejsza, ale dobra zabawa – podkreślali organizatorzy. Konkurencje nawiązywały często swoimi nazwami do tradycji świątecznych. Było sadzenie choinek, czyli wykładanie i zbieranie woreczków z grochem. Dla wychowawczyń klas był konkurs ubijania piany do ciasta na czas. Były też konkurencje wieszania prania i rzutów do celu.

Mali goście rysowali też portrety swoich wychowawczyń: każde dziecko dodawało inny szczegół portretu. Za każdy konkurs gimnazjalistki przebrane za śnieżynki wrzucały do skarpety: dwa cukierki za zwycięstwo, jeden za przegraną. W sumie konkurs zakończył się remisem.
W przerwie para taneczna z gimnazjum dała pokaz tańców latynoamerykańskich.

Finałowym konkursem było przeciąganie liny, przy którym pierwszoklasiści śmieli się do rozpuku. Po wspólnej fotografii, wręczeniu drobnych upominków oraz po poczęstunku pierwszoklasiści wrócili do klas w „siódemce”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Wierzący pedagog 9-12-2009 12:23
Gratulacje pomysłu!
~krzyś 9-12-2009 15:17
pomysł świetny tylko przyklasnąć,jest tylko jeden problem. Czy te dzieciarki nie wiedziały o tych zawodach?W jakich one są strojach wyglądają jak przysłowiowe "sieroty". Mam już swoje lata i może dlatego mnie to razi. Nigdy nie będziemy mieli spłeczeństwa wysportowanego jeżeli w takich strojach będą uczestniczyły maluchy na zajęciach ruchowych. To tak samo jakby iść na śnieżkę w szpilkach.Pozdrawiam
~dd 9-12-2009 15:49
Niestety "7" nigdy nie była najlepsza w sportach, ale to dlatego, że dzieci nie mają boiska, tylko przerośnięty korzeniami stary asfalt? Może, gdyby MIASTO dołożyło się i zbudowało boisko..? Też byłam uczennicą "7", i co z tego, że nauczyciele w-f byli super, ale nie było na czym i czym? A teraz, to już strach tamtędy przechodzić. Naprawdę, proszę władz, pomyślcie o uczniach "7".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group