Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 5103
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pierwsza w regionie karetka dla zwierząt

Środa, 22 stycznia 2020, 7:12
Aktualizacja: Czwartek, 23 stycznia 2020, 12:17
Autor: WAC
Jelenia Góra: Pierwsza w regionie karetka dla zwierząt
Fot. DIOZ
Powodzeniem zakończyła się prowadzona przez Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt zbiórka pieniędzy na zakup pierwszej na Dolnym Śląska karetki do przewozu zwierząt, które uległy wypadkom i innym zdarzeniom wymagającym pilnej pomocy weterynaryjnej.

Zbiórka na zakup ambulansu była prowadzona poprzez jeden z portali internetowych. Pojazd do tej pory służył austriackiemu Czerwonemu Krzyżowi. Jest wyposażony w sprzęt do monitoringu czynności życiowych, nosze, klimatyzację, wentylację i ogrzewanie. Wymaga jedynie zainstalowania klatek do transportu zwierząt.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zbiórkę – mówi Konrad Kuźmiński z DIOZ. - Potrzebną kwotę, czyli 65 tysięcy złotych udało się zgromadzić w półtora tygodnia. Już w najbliższy czwartek (23.01) karetka zasili nasze wyposażenie. Zamierzamy wystąpić do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o wydanie zezwolenia na używanie przez pojazd sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mamy też też deklaracje chęci udziału w interwencjach nową karetką od lekarzy weterynarii - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

45
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
17
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group