Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6383
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pierwsza taka inicjatywa w naszym mieście

Sobota, 6 stycznia 2018, 11:17
Aktualizacja: Niedziela, 7 stycznia 2018, 19:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pierwsza taka inicjatywa w naszym mieście
Fot. Przemek Kaczałko
Już wkrótce startuje sezon studniówkowy – uczniowie poszczególnych szkół ponadgimnazjalnych mają za sobą lekcje poloneza, którym będą rozpoczynać ostatnie bale przed egzaminem dojrzałości. Wczoraj (5.01) na Placu Ratuszowym ponad 200 osób z różnych szkół pokazało, że są już gotowi do zabawy.

I Jeleniogórski Polonez Maturzystów ma stać się tradycją w naszym mieście. Wyjątkowa inicjatywa jest dziełem Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, a przystąpiła do niej większość jeleniogórskich szkół (zabrakło przedstawicieli trzech placówek). Jak widać po frekwencji oraz uśmiechach uczestników, zabawa była przednia, a mieszkańcy z zaciekawieniem przyglądali się występom. - Jak się młodzieży spodoba, to będziemy kontynuować w następnych latach - deklaruje Bogdan Helik, dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Polonez na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze był jednocześnie rozpoczęciem miejskich obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Po wystrzale z armaty Bractwa Kurkowego, młodzież wypuściła z rąk setki biało-czerwonych balonów. - Polonez to jeden z najbardziej polskich tańców. Naukowcy twierdzą, że jeszcze nasi pogańscy przodkowie obchodzili w specjalny rytualny sposób dom - stąd nazwa "chodzony", żeby złe duchy wygonić. Wspólne wyganianie złych duchów przed maturą to bardzo dobry pomysł - stwierdził Marcin Zawiła, prezydent miasta.

- Z jednej strony myślimy już o maturze, ale z drugiej studniówka też siedzi w naszych głowach, więc po niej będziemy się już mocniej do matury przygotowywać - wyznał Norbert z Rzemiosł, który uważa, że poloneza może tańczyć każdy, bo jest to bardzo prosty układ. - Od ponad miesiąca szykowaliśmy się do poloneza, przypadkiem byliśmy w pierwszej parze, ale nie było źle - mówił Kamil z Rzemiosł.

Uczestnicy otrzymali zasłużone brawa od mieszkańców, w tym od przedszkolaków, które zafascynowane obserwowały swoich starszych kolegów i koleżanki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group