Czytających: 8818

Jelenia Góra: Pierwsza porażka juniorów starszych

Niedziela, 21 marca 2021, 11:48
Aktualizacja: 11:49
Spotkanie 3. kolejki Ligi Makroregionalnej Juniorów nie potoczyło się po myśli jeleniogórzan. W starciu z Miedzią Legnica podopieczni Jacka Kołodziejczyka w pierwszej połowie przeważali, ale przegrywali, a po zmianie stron goście wypunktowali biało-niebieskich i skończyło się wysoką porażką.

Końcowy wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu, bowiem biało-niebiescy w pierwszej połowie zdecydowanie przeważali nad rywalami, jednak brakowało precyzji, bądź szczęścia w wykończeniu licznych sytuacji podbramkowych. Ta sztuka raz udała się gościom (strzelcem gola Maciej Urbański) i do przerwy było 0:1. Po zmianie stron jeleniogórzanie nadal szukali swoich szans, ale po stratach legniczanie skutecznie kontrowali. W 50. minucie drugiego gola zdobył Urbański, 4 minuty później na 0:3 podwyższył Krystian Andrzejewski, a dwa kolejne trafienia były dziełem Antoniego Prałata (69. i 81. minuta) i ostatecznie Karkonosze przegrały 0:5.

MKS Karkonosze Jelenia Góra - Miedź Legnica 0:5 (0:1)

Karkonosze: Zakrzewski - Wolak (60' Michalik), Karmelita (83' Juszczyk), Siudak, Gil, Kułakowski, Wiejak, Tokarz (60' Woliński), Ranecki (80' Nygbur), Firmanty, Sołtysiak.
Miedź: Pisula - Żarkowski (64' Fraska), Winnik, Maciejski (82' Grabowski), Jagielski, Urbański (75' Kaznowski), Prochoń, Wadziński, Matusik (57' Prałat), Andrzejewski (64' Paraszczak), Kwolek (57' Wrzesiński).

W tabeli MLJ (gr. C) Karkonosze mają 4 pkt. i spadły na 4. miejsce. Liderem jest Ruch Chorzów, który ma komplet 3 zwycięstw (bramki 18:0). W następnej kolejce podopieczni Jacka Kołodziejczyka zagrają na wyjeździe ze Stalą Brzeg (28.03, godz. 14:00).