Jelenia Góra: Pierwsza kolejka II Ligi futsalu już na nami.

Poniedziałek, 17 listopada 2008, 12:37
Aktualizacja: Środa, 19 listopada 2008, 18:33
Autor: Jordan
W niedzielne popołudnie o godzinie 15:00 ruszyła kolejna edycja Jeleniogórskiej Ligi Futsalu. Turniej rozpoczął się od spotkań drugiej ligi. Pierwszoligowcy zagrają w poniedziałkowy wieczór.

Meczem inaugurującym było spotkanie Straży Pożarnej z PMPoland. Mecz był bardzo wyrównany i dynamiczny. Zakończył się remisem 2:2. Kolejne spotkanie White Stars Wleń z Gimnazjum został przełożony na inny termin. Po krótkiej przerwie na parkiet wyszły kolejne dwa zespoły. Drużyna Max podejmowała piłkarzy Eltel. Spotkanie podobnie jak mecz Straży Pożarnej prowadzony był w bardzo szybkim tempie, kibice podziwiali ciekawe akcje przenoszące się z jednej bramki pod drugą.

Po wyczerpującym spotkaniu lepsza okazała się drużyna Eltel, która pokonała przeciwników 3:2. Później na parkiecie pojawili się zawodnicy Energi Pro, którzy podejmowali graczy z Piechowic. Zespół Energi objął bardzo szybko prowadzenie i przez cały mecz starał się kontrolować przebieg gry.

Drużyna Maracany Piechowice przegrywając 3:1 rzuciła się do ataku mając nadzieję na korzystny wynik. Zamykając przeciwnika na ich połowie zdobyła tylko jedną bramkę. Mimo nerwowej końcówki i licznych okazji bramkowych z jednej i drugiej strony spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.

Kolejnym widowiskiem był mecz Go Sportu z Bobrami Wojanów. Po pierwszej bardzo wyrównanej połowie na tablicy widniał wynik 1:1. Druga połowa to popis zespołu z Wojanowa, który strzelając trzy bramki nie dał szans swojemu przeciwnikowi. Około godziny 18 na parkiet wyszły drużyny Mitexu Podgórzyn oraz KKS II.

Zapowiadało się ciekawie, dla zespołu z Podgórzyna był to debiut w rozgrywkach futsalu. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, bramkarze obu drużyn bardzo dobrze spisywali się na polu bramkowym broniąc groźne strzały i przerywając ciekawie zapowiadające się akcje.

Do przerwy zespół z Podgórzyna prowadził 1:0. Druga połowa rozpoczęła się od ataków zespołu KKS II, jednak to drużyna Mitexu zdobywała gole. Spotkanie po bardzo żywym, obfitującym w finezyjne akcje i indywidualne rajdy zakończyło się zwycięstwem 4:1 zespołu Mitexu Podgórzyn. Ostatni wieczorny mecz pomiędzy Ekoład Świat BHP, a C.O Cumbers nie odbył się. Zespół Cumbers nie pojawił się na boisku i został automatycznie usunięty z rozgrywek.