Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8235
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pielgrzymi z Rzymu zawitali do Jeleniej Góry

Czwartek, 28 lipca 2016, 7:22
Aktualizacja: Piątek, 29 lipca 2016, 7:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pielgrzymi z Rzymu zawitali do Jeleniej Góry
Fot. Przemek Kaczałko
W drodze na Światowe Dni Młodzieży grupka pielgrzymów z Rzymu odwiedziła Jelenią Górę, gdzie pod kościołem św. Anny pokazali, jak potrafią się bawić wśród wiernych, a także wygłaszali co dała im wiara.

Choć ostatecznie Jelenia Góra nie została jedną z miejscowości, które na kilka dni przed Światowymi Dniami Młodzieży gościły pielgrzymów z różnych stron świata (zapowiadano 2 tys. osób), to jeleniogórzanie mieli wczoraj (27.07) niespodziewaną okazję doświadczyć kultury włoskiego kościoła. Przy Bramie Wojanowskiej grupa pielgrzymów udająca się do Krakowa grała, śpiewała, tańczyła – wciągając do zabawy mieszkańców naszego miasta.

- Przyjechałem tutaj ze względu na pana Boga. Jest dla mnie ważny w życiu i przyjechałem na ŚDM, żeby razem z braćmi, którzy są tutaj przeżywać radość wiary – mówił jeden z młodych pielgrzymów z Rzymu.

- Dziękujemy bardzo za świadectwo wiary, za radość przekazaną nam, ale przede wszystkim za świadectwo waszego życia – doświadczenia zmartwychwstałego Jezusa – mówił ks. Bogdan Żygadło, proboszcz Bazyliki Mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group