Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7627
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piękny koncert kolęd

Środa, 19 grudnia 2018, 10:17
Aktualizacja: Czwartek, 20 grudnia 2018, 10:01
Autor: Koło Chrobrówki
Jelenia Góra: Piękny koncert kolęd
Fot. Użyczone/SP 2
Tradycją stał się coroczny koncert kolęd przygotowywany przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze. W miniony poniedziałek (17.12) w gościnnych progach Filharmonii Dolnośląskiej odbyła się uroczystość, która wprowadziła wszystkich zebranych w magię zbliżających się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia.

Gospodarzem koncertu była dyrektor szkoły Beata Kozyra, która wraz z uczniami przepięknym wierszem powitała zgromadzonych na widowni gości.

Przed publicznością wystąpił szkolny chór „Złote nutki” pod batutą Anny Skóry. Chórzystom akompaniował szkolny zespół instrumentalny pod kierownictwem Olgierda Hryniewickiego oraz zespół Chopped Livers, w którego skład wchodzą uczniowie klasy III b oddziału gimnazjalnego. Zaprezentowali wspólnie przepiękne kolędy i pastorałki.

Nie brakło także utworów o tematyce zimowo-świątecznej, które zaprezentowały maluchy z klas I-III, uczęszczające na międzyoddziałowe zajęcia muzyczne, prowadzone przez Annę Skórę.
Wiązankę tańców świątecznych przedstawił szkolny zespół taneczny, pod opieką Grzegorza Gigiela. Walca i „Makarenę” zatańczyły dzieci młodsze, zaś starsi uczniowie z kl. VI b i VIII b zaprezentowali etiudy taneczne z oryginalną choreografią.

Na scenie filharmonii można było zaznać także magii teatru. Szkolne koło teatralne „Maska” pod opieką Joanny Bialuk i przy wsparciu Małgorzaty Osiej – Gadziny wystawiło przedstawienie na podstawie „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa.

W budowaniu nastroju świątecznego dużą rolę odegrali recytatorzy, którzy przez pryzmat poezji ukazali piękno i tradycję tych zimowych świąt.

Koncert, jak co roku, wywarł wielkie wrażenie na widzach, dostarczył wielu wzruszeń, wprowadził w magię i klimat nadchodzących świąt. Zamierzony efekt udało się uzyskać dzięki pracy nauczycieli, którzy przygotowali uczniów. Oprócz wyżej wymienionych osób nieoceniony wkład w przygotowanie uroczystości miała Marlena Mazur, wspomagająca pracę wszystkich sekcji na każdym etapie oraz Ewa Nyc, która troszczyła się o wystrój i dekoracje świąteczne.

Twoja reakcja na artykuł?

10
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group