Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 4365
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piękny koncert karnawałowy uczniów Yamahy

Wtorek, 10 lutego 2015, 10:31
Aktualizacja: Środa, 11 lutego 2015, 7:44
Autor: Angela
Jelenia Góra: Piękny koncert karnawałowy uczniów Yamahy
Fot. Tomasz Raczyński
75. uczniów jeleniogórskiej Szkoły Muzycznej Yamaha zaprezentowało w niedzielę (8.02) zdobyte umiejętności publiczności zebranej w sali Koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej. Bardzo rozbudowany program koncertu karnawałowego zawierał ponad 30 utworów muzyki rozrywkowej i klasycznej oraz melodii z różnych stron świata (Niemcy, Stany Zjednoczone, Hiszpania).

Dzięki specjalnym programom edukacyjnym Szkoły Yamaha na scenie mogły zaprezentować się najmłodsze dzieci, 6- latki grające na keyboardach. Publiczność usłyszała światowe i polskie przeboje muzyki rozrywkowej w urozmaiconych aranżacjach: na gitarach klasycznych (Can-Can i Barcarolla- Jacqess Offenbach, Fantazja- zespół Fasolki), na pianinie na cztery ręce (Kiling me softly- Roberta Flak), w zespołach gitary elektrycznej, gitary akustycznej, gitary basowej i perkusji z towarzyszeniem śpiewu (Malowany ptak- Dżem, Enter Sandman- Metalica Niebo do wynajęcia – Robert Kasprzycki, Sweet Home Alabama- Lynyrd Skynyrd, Elektryczny- Dawid Podsiadło) i na keyboardach (The Final Countdown- zesp Europe, Lady in black – zesp. Uriah Heep Sailing- Rod Stewart, Dom wschodzącego słońca- The Animals, Bye Bye Love- Everly Brothers, Black Magic Woman-Carlos Santana, Oda do radości – Ludwig van Beethoven ), na keyboardach techniką fortepianową (The Entertainer- Scott Joplin, Love story – ścieżka dźwiękową z filmu).

- To kolejny koncert naszych uczniów, który był okazją do zaprezentowania zdobytych umiejętności rodzinie i znajomym – mówi Katarzyna Moskal ze Szkoły Muzycznej Yamaha. - Cieszy nas coraz wyższy poziom wykonawczy uczestników oraz radość, jaką czerpią ze wspólnego muzykowania. Należy tutaj podkreślić, że w przypadku naszych koncertów muzyka łączy pokolenia. Wspólnie występują dzieci, młodzież i dorośli, rodzice z dziećmi, rodzeństwa. Jedni przełamują swoje obawy przed występem, pokonują tremę, drudzy czerpią inspirację do nauki gry na kolejnym instrumencie – dodaje.

Publiczność nie kryła podziwu i kibicowała swoim najbliższym. – To był świetny koncert! - mówiła pani Justyna, mama jednego z uczestników. - Wszystkim się bardzo podobało: i dziadkom, i dzieciom – dodała.

- Zawsze chętnie uczestniczę w koncertach szkoły, kibicując synowi oraz mężowi – mówiła pani Małgorzata. - Podczas koncertów panuje sympatyczna atmosfera. Można w przyjemny sposób odpocząć i wysłuchać znanych przebojów – dodała.

Pan Henryk na koncercie był po raz pierwszy. - To był występ na wysokim poziomie, nawet zdziwiłem się, że wokaliści występujący na scenie należą do grona uczniów, a nie instruktorów. Gratulacje! – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group