Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8749
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piękny jubileusz proboszcza z Sobieszowa

Środa, 11 czerwca 2014, 7:34
Aktualizacja: Czwartek, 12 czerwca 2014, 8:22
Autor: AP
Jelenia Góra: Piękny jubileusz proboszcza z Sobieszowa
Fot. AP
Proboszcz parafii w Sobieszowie Józef Frąc obchodził w minioną niedzielę (8.06) 50–lecie kapłaństwa. Z tej okazji odbyła się uroczysta msza św., której przewodniczył biskup pomocniczy Diecezji Legnickiej bp Marek Mendyk, a w koncelebrze udział wzięli: Jarosław Kowalczyk, Bogusław Sawaryn, Augustyn Nazimek, Kazimierz Borowski, Marian Matura i sam jubilat Józef Frąc.

W mszy uczestniczyło 39. księży, w tym byli wikariusze parafii sobieszowskiej oraz prezydent miasta Marcin Zawiła, senator Tadeusz Lewandowski, radny Krzysztof Mróz, a także siostra jubilata z rodziną i mieszkańcy.
- To piękny jubileusz - mówił podczas mszy bp Marek Mendyk, który w płomiennym kazaniu podziękował przede wszystkim rodzinie księdza Frąca za przykład, który mu dali w życiu. Jemu samemu za wytrwałość.- Podziwiam księdza za to, że tak bardzo się stara dla parafii, nie jeden zostawiłby wiele spraw dla swoich następców. Ksiądz Frąc ciągle chce coś zrobić, nie dla siebie, a dla parafii – mówił.

Ks. Józef Frąc - prałat, kanonik KHK, sędzia sądu kościelnego, proboszcz parafii św. Marcina w Sobieszowie z zamiłowania historyk. Urodzony 2 stycznia 1939 roku w Radgoszczy koło Tarnowa. Wiosną 1957 roku zdał maturę w LO w Tarnowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 28 czerwca 1964 roku we Wrocławiu. Pracę kapłańską rozpoczął w Gryfowie Śląskim, gdzie był przez pięć lat. Po siedmiu latach w Kudowie Zdroju został proboszczem i dziekanem w Polanicy Zdroju. Od 1990 r jest proboszczem w Sobieszowie. Autor trzech książek, których tematem przewodnim jest ukochany przez niego Sobieszów. Uhonorowany odznaką „Zasłużony dla Sobieszowa”.

Na zakończenie mszy prezydent Marcin Zawiła podarował jubilatowi grafikę z panoramą Jeleniej Góry, zaś Tadeusz Lewandowski w imieniu Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wręczył złotą odznakę Zasłużony dla Dolnego Śląska. Jubilat nie krył zaskoczenia i jednocześnie radości z otrzymanego wyróżnienia. Podziękował gościom i parafianom za uczestnictwo w mszy. Ks. Józef Frąc 2 stycznia ukończył 75 lat i 30 czerwca odejdzie na zasłużoną emeryturę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group