Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 5105
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piękno nie z tej epoki

Czwartek, 5 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 5 lipca 2007, 10:31
Autor: rylit
Jelenia Góra: Piękno nie z tej epoki
Fot. rylit
Odtworzyły czar dawnych lat w „Muflonie”.

Pokoje urządzone jak w latach 50 i 60-tych minionego wieku: serwety, narzuty, kilimy, chodniki, jaśki wykonane rękoma Jadwigi Hamryszak i Danuty Misztak i wystawione w galerii „Muflon” wprowadzają w nastrój szczęścia, spokoju rodzinnego domu.

Sztuka Szczęścia – tak nazwali organizatorzy z Miejskiego Domu Kultury „Muflon” wystawę sztuki nieprofesjonalnej dwóch wspomnianych pań. Każdy, kto odwiedził w środę wieczorem galerię „Muflon”, stawał jak wryty, bo jego oczom ukazało się wnętrze z przed kilkudziesięciu lat.

Od progu czuć było zapach naftaliny, zalatywało wonią starych przedmiotów. Dawne stoliki, wersalki, lampy, fotele, zegary oraz inne sprzęty codziennego użytku, w tym archaiczny już dziś telewizor (egzemplarz niemal muzealny) przyozdobione, narzutami serwetkami, dywanikami oraz innymi bibelotami wykonanymi przez obydwie panie artystki.

Ludziom starszym przypomniały jak żywo okres ich młodości. Widzowie w średnim wieku przeżywali na nowo sielski okres dzieciństwa, kojarzącego się ze spokojem i bezpieczeństwem. Wśród najmłodszych widok ten wywoływał często zdziwienie i niedowierzanie, że kiedyś tak się żyło.

Niezależnie od reakcji wywołanych przez tą prezentację, wystawa warta jest odwiedzenia chociażby przez swą oryginalność. Można będzie ją oglądać do 7 września.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group