Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 7445
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Piękno jak malowane

Niedziela, 4 października 2009, 8:24
Aktualizacja: 14:18
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Piękno jak malowane
Fot. Organizator
Uczniowie spoza Jeleniej Góry okazali się najdojrzalszymi artystycznie uczestnikami Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego, który w minioną sobotę zakończył się w Pawilonie Edward w Cieplicach.

Imprezę tradycyjnie zorganizował Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych. W tym roku plener miał charakter szczególny ze względu na przypadający jubileusz 30-lecia Liceum Plastycznego. Wielkie malowanie zaczęło się 28 września uroczystą inauguracją w Muzeum Karkonoskim. Przez pięć dni uczniowie liceów i gimnazjów artystycznych z wielu zakątków Polski utrwalali pędzlem piękno regionu jeleniogórskiego. Prace oceniało jury, któremu przewodniczyła Gabriela Zawiła, dyrektor Muzeum Karkonoskiego.

Grand Prix (wyjazd na plener do austriackiego Tyrolu) wygrała Marlena Mazur ze Szczecina. Pierwszą nagrodę zdobyła jej koleżanka Martyna Wymysłowska. Za nią uplasowała się Patrycja Szymara z Bielska Białej. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Paula Pająk z Krakowa. Honor Jeleniej Góry uratowała Maria Makara z Liceum Plastycznego, która zdobyła wyróżnienie. Wśród wyróżnionych znalazła się także Klaudia Drabikowska z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie.

Lepiej poszło młodszym mieszkankom miasta. W kategorii gimnazjów grand prix przypadło Jagodzie Hawryliszyn z Gimnazjum przy ZSO nr 1. Pierwszą nagrodę dostała Natalia Rałska z „Rzemiosł”. Drugą – Iweta Czech z „Żeroma”. Trzecie miejsce przyznano Justynie Lach również z ZSO nr 1. Wyróżnienie zdobyła jej koleżanka Marta Stefankiewicz.

W uroczystości podsumowującej plener laureatów zabrakło, bo wrócili już do domów. Pozostały po nich prace. Za to licznie stawili się pozostali uczestnicy oraz zaproszeni goście, wśród nich - patroni przedsięwzięcia prezydent Marek Obrębalski i poseł Marcin Zawiła. Byli też dyrektorzy szkół jeleniogórskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group