Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6158
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Piękno bolesławieckiej ceramiki w muzeum pod Śnieżką

Sobota, 13 lipca 2013, 8:04
Aktualizacja: 8:09
Autor: Mea
Region: Piękno bolesławieckiej ceramiki w muzeum pod Śnieżką
Fot. Zbigniew Piepiora
Ekspozycja prezentuje m.in. dzbany żeberkowe i zdobione białymi nakładkami z XVIII wieku, secesyjne naczynia kamionkowe wykonane w Królewskiej Zawodowej Szkole Ceramicznej z początku XX wieku oraz najbardziej rozpoznawalną ceramikę zdobioną stempelkami z przełomu XIX i XX wieku.

Wernisaż wystawy „Ceramika bolesławiecka. Pamiątka z Dolnego Śląska” odbył się w czwartek (11.07.) w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Ekspozycję uzupełniają fotografie Grzegorza Matoryna. - Uwieczniono na nich m.in. wiadukt kolejowy, rynek Bolesławca podczas Święta Ceramiki czy pomnik feldmarszałka Michaiła Kutuzowa, który dowodził armią rosyjską w czasie wyprawy Napoleona na Moskwę w 1812 roku i zmusił go do odwrotu – opowiadał Zbigniew Piepiora, uczestnik wernisażu.

Wystawę zorganizowały: Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu wraz z Hotelem Mercure w Karpaczu. Patronatem objął ją Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i Prezydent Bolesławca.

Ekspozycję „Ceramika bolesławiecka. Pamiątka z Dolnego Śląska” można oglądać do końca sierpnia. W czasie wakacji Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu czynne jest od wtorku do niedzieli, w godzinach 9.00-17.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group