Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 2702
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pięknieje cieplicka fara

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 30 lipca 2009, 8:10
Aktualizacja: 8:10
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Rozpoczął się drugi etap prac konserwatorskich, dzięki którym kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Cieplicach odzyskuje dawny blask.

Odsłonięto już po renowacji barokowe rzeźby obrazujące adorację Najświętszego Sakramentu, które wieńczą bramę wiodącą na dziedziniec świątyni. Na początku tygodnia stanęły rusztowania nad portalem. Konserwacji i kosmetyce zostaną poddane jego zdobienia pochodzące z 1711 roku, kiedy to po pożarze Cystersi odbudowali świątynię.

W ubiegłym roku połowa fasady została odnowiona i pomalowana na świeży, łososiowy kolor. Odnowiono także epitafia, w tym to poświęcone Baltazarowi Suesenbachowi, cieplickiemu medykowi, który żył i pracował na przełomie XVIII i XIX wieku.

Obecnie prace remontowe przeniosły się na pozostałą część. Prowadzone są dzięki dotacjom, które parafia pw. św. Jana Chrzciciela otrzymała z urzędu marszałkowskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 30-07-2009 20:18
Piękne zdjęcia... Fajnie byłoby, gdyby Pan Redaktor Konrad wykonał foty tego kościoła także wtedy gdy ten remont już się zakończy. Chociaż raz ten kościół byłby dobrze obfotografowany. :-) Z zazdrością patrzę na piękne foty kościoła Łaski, co nie bała się gromów...[.]

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group