Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4377
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pięknie mówili wierszem po niemiecku

Niedziela, 3 grudnia 2017, 8:08
Autor: Org
Region: Pięknie mówili wierszem po niemiecku
Fot. Użyczone
Międzyszkolny Konkurs Recytacji Poezji Niemieckiej „Rezitazionswettbewerb in deutscher Sprache 2017” dla uczniów szkół podstawowych już za nami. W Szkole Podstawowej w Czernicy, w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I–III i IV–VII, zmierzyli się uczniowie pięciu szkół z regionu.

Do konkursu zgłosiły się szkoły podstawowej z: Kowar, Podgórzyna, Ścięgien, Sosnówki i Czernicy. W konkursie wzięło udział 22 dzieci. Jury oceniało pamięciowe opanowanie tekstu, wymowę, interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii klas I- III pierwsze miejsce zajęła Weronika Matuszak uczennica klasy.III szkoły podstawowej w Czernicy. II i III miejsce wywalczyły Kornelia Sidorowska i Lena Wietecka uczennice klasy II szkoły podstawowej z Sosnówki.

W starszych klasach IV-VII pierwsze miejsce zajął Karol Romaniak uczeń klasy V szkoły podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie. II miejsce Julia Wojterek z klasy VII szkoły podstawowej nr 1 w Kowarach i III miejsce – Samanta Szłapa uczennica klasy IV szkoły podstawowej w Czernicy.

Celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego, doskonalenie poprawności wymowy języka niemieckiego, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań poezją niemiecką oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień uczniów.

- Dla uczniów był poczęstunek i wiele ciekawych nagród, za które serdecznie dziękujemy Samorządowi Uczniowskiego i Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Czernicy – podkreślają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group