Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 5039
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pięknie i smacznie pod Śnieżką!

Piątek, 4 września 2020, 12:06
Aktualizacja: Sobota, 5 września 2020, 12:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pięknie i smacznie pod Śnieżką!
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartek (3.09) na placu Ratuszowym odbyła się 18. edycja Wystawy Produktów Regionalnych "Wyprodukowano pod Śnieżką". Imprez organizowana przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego cieszyła się sporym zainteresowaniem - były konkursy dla wystawców, kucharzy oraz dla publiczności.
Do ostatnich dni staraliśmy się, aby wystawa miała miejsce. Na szczęście umożliwiono nam jej organizację. Robimy to od 18 lat z partnerem z Czech, nawet wicehetman kraju libereckiego nas odwiedził - powiedział Hubert Papaj, prezes Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
Konkurs kulinarny i pokaz gotowania na żywo proponujemy od kilku lat i jest to połączone z darmową degustacją, co cieszy się bardzo dobrym odbiorem - dodał H. Papaj.

W kategorii Karkonoskiego Produktu Spożywczego zwyciężył ser owczy w słoiczku od Nowej Prowincji. Drugie miejsce przypadło Siedlisku Pstrąga za pstrąga w zalewie słodko-winnej z carpacio z pstrąga na zimno. Trzecie miejsce przyznano Pasiece "Pod Wielką Sową" za miód z miętą. Ponadto wyróżnienie trafiło do Renaty Jaworskiej za chleb żytni na zakwasie pieczony na liściach pokrzywy.

Z kolei w kategorii Najlepszy Produkt Regionalny zwyciężyło Wydawnictwo Ad-Rem za książkę kucharską "Kuchnia Ducha Gór", drugie miejsce zajęła Sona Ruzickova - Veci z peci za ceramikę ogniową, a trzecie Mateusz Libecki za podstawki z żywicy. Wyróżnienie trafiło do Fundacji Ars Sudetica za szklane przyciski do papieru.

Niektórym wystawcom musieliśmy odmówić z powodu braku miejsca, dlatego w przyszłym roku chcemy zorganizować dwudniową wystawę - być może w innym miejscu - zapowiada Hubert Papaj, prezes spółki marszałkowskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

19
76%
Cieszy
1
4%
Hahaha
2
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
394
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group