Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 8166
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Piękne widoki ze Złotego Widoku

Piątek, 31 lipca 2020, 6:01
Aktualizacja: Sobota, 1 sierpnia 2020, 10:08
Autor: WAC
Piechowice: Piękne widoki ze Złotego Widoku
Fot. WAC
Panorama na Karkonosze i Góry Izerskie roztaczająca się z tego miejsca robi wielkie wrażenie. Wczoraj (30.07) w Piechowicach – Michałowicach oficjalnie otwarto nową platformę widokową na Złotym Widoku.

Punkt widokowy "Złoty Widok", przy którym powstała platforma usytuowany jest przy szlaku turystycznym na wysokości ok. 656 m n.p.m. Miejsce to jest chętnie odwiedzane przez turystów, którzy jednak mieli ograniczone możliwości podziwiania stamtąd panoramy Karkonoszy z widokiem na Szrenicę, Śnieżne Kotły i Szklarską Porębę. Pole widzenia ograniczały korony drzew oraz pobliskie zespoły skalne. Aby temu zaradzić, wybudowano platformę zakotwioną do podłoża skalnego i wysuniętą na około 14 metrów od szlaku.

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: senator Krzysztof Mróz oraz samorządowcy z burmistrzem Piechowic Jackiem Kubielskim oraz członkiem zarządu powiatu jeleniogórskiego Arturem Smolarkiem.

Można nam pozazdrościć, że mieszkamy w tak pięknym miejscu – mówił burmistrz Piechowic Jacek Kubielski. - Nie zawsze mieszkańcy są w stanie to docenić. Najczęściej doceniają te walory dopiero turyści. W planach mamy odtworzenie wieży widokowej na Bobrowych Skałach w Piastowie. Myślę, że jest to do zrealizowania jeśli uda się uzyskać dofinansowanie.

Pod wrażeniem walorów widokowych z nowej platformy był senator Krzysztof Mróz.

Mamy kolejną atrakcję turystyczną w górach, to bardzo ciekawy projekt polsko – czeski – mówi K. Mróz. - Gratuluję burmistrzowi Piechowic, bo z jednej strony mamy platformę widokową na nasze góry, bardzo ładnie wkomponowaną w otoczenie, ale także nowe parkingi w Michałowicach i Piechowicach z elementami infrastruktury dla rowerzystów.

Koszt inwestycji to ponad 900 tysięcy złotych, z czego 85 procent pochodziło ze środków unijnych. Inwestycja prowadzona jest w ramach realizacji projektu pn. „Czesko-Polski Szlak Grzbietowy - część zachodnia - Rokytnice i Piechowice z widokiem na Karkonosze” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska. Zgodnie ze złożonym wnioskiem o dofinansowanie projektu, jego celem jest zwiększenie ruchu turystycznego w obu miastach oraz w regionie przygranicznym. W ramach tego samego projektu w Michałowicach, na skrzyżowaniu ulic Śnieżnej i Sudeckiej, powstał parking. Przy nim dokonano nasadzeń roślin, postawiono ławki oraz dwie lunety widokowe. Drugi z parkingów wybudowano przy Urzędzie Miasta w Piechowicach.

Twoja reakcja na artykuł?

48
76%
Cieszy
3
5%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
8
13%
Złości
2
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1495
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Karkonosze
Wystartowali!
 
Kilometry
Pociągiem do Lwówka za trzy lata
 
Kultura
Baśnie dźwiękiem opowiedziane
 
Kultura
Debata "Między miastem a regionem" w Muzeum Karkonoskim
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group