Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6411
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wojanów: Piękne święto plonów

Niedziela, 15 września 2019, 6:30
Aktualizacja: Wtorek, 17 września 2019, 12:54
Autor: WAC
Wojanów: Piękne święto plonów
Fot. WAC
Okazją do zabawy, ale i do podziękowania rolnikom za ich ciężki trud podejmowany, aby nikomu nie zabrakło chleba były wczorajsze (14.09) dożynki w gminie Mysłakowice.

Impreza odbyła się na boisku w Wojanowie. Organizatorzy święta plonów zadbali, aby wszystko odbyło się zgodnie z polską tradycją. Był korowód z wieńcami dożynkowymi z kościoła, w którym odbyła się okolicznościowa msza, konkurs wieńców dożynkowych oraz przekazanie przez starościnę i starostę dożynek bochna chleba wypieczonego z tegorocznego zboża wójtowi gminy Michałowi Ormanowi.

Na wszystkich, którzy zjawili się tego dnia w Wojanowie czekało wiele atrakcji. Poszczególne sołectwa przygotowały stoiska z ciastami i innymi potrawami. Nie zabrakło stanowisk edukacyjnych wystawionych przez partnerów dożynek, m.in. Koło Łowieckie Knieja, Związek Gmin Karkonoskich i Leśny Bank Genów. Wszyscy też mogli wylosować cenne nagrody w loterii fantowej, a dzieci poszaleć na dmuchańcach. Dzień pełen wrażeń zakończyła zabawa taneczna.

Ten rok był dla naszych rolników trudny - mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. - Mieliśmy klęskę suszy. Dotknęła ona głównie uprawy zbóż i traw. Problem będzie też dla rolników, którzy hodują bydło, bo o wiele mniej udało im się zabrać siana i będą musieli w okresie zimowym kupować paszę. Ze swej strony życzę naszym rolnikom zdrowia, wytrwałości i aby te nieszczęścia ich omijały.

Twoja reakcja na artykuł?

28
85%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group