Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 5253
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Piękne jasełka i świąteczna atmosfera w Szkole 707

Piątek, 21 grudnia 2012, 7:24
Aktualizacja: Sobota, 22 grudnia 2012, 9:18
Autor: Mea
Karpacz: Piękne jasełka i świąteczna atmosfera  w Szkole 707
Fot. Mea
Jasełka „Światłość w ciemności świeci” oraz podsumowanie konkursu powiatowego „Lampion adwentowy” odbyły się wczoraj (20.12.) w Niepublicznej Szkole Podstawowej 707 w Karpaczu – Konkurs cieszył się dużą popularnością. Z czternastu szkół podstawowych i czterech przedszkoli z powiatu jeleniogórskiego wpłynęły aż 232 prace – powiedziała Marzena Burnos–Gąszczyk, dyrektorka Szkoły 707 w Karpaczu.

Podczas spotkania w szkole najpierw zostały ogłoszone wyniki konkursu, zorganizowanego przez nauczycielki ze Szkoły 707 Jadwigę Saładuchę oraz Monikę Drewniak. Konkurs został objęty patronatem przez przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jerzego Pokoja oraz jeleniogórskiego starostę Jacka Włodygę, który wręczył laureatom nagrody.

Następnie uczniowie zaprezentowali jasełka, przygotowane przez Urszulę Dutkowską i Barbarę Ellwart. – Tradycyjna historia narodzenia Jezusa została uwspółcześniona nowoczesnymi wątkami, nie zabrakło więc politycznej debaty, zapracowanego biznesmena, człowieka zagubionego, itp. Całość przepleciona była pastorałkami, które pięknie wykonali uczniowie naszej szkoły – dodała Marzena Burnos-Gąszczyk.

Dzieci świetnie czuły się w swoich rolach. – Zagrałam anioła już po raz piąty i zaśpiewałam dwie piosenki o narodzeniu Jezusa. Podobają mi się te jasełka, bo jest wiele scen, które zaskakują – mówiła Ania Szutkowska z 6 klasy. - Wcieliłem się w rolę zapracowanego biznesmena, który nie wierzy w Boga, ale na szczęście na koniec nawraca się, dzięki pani doktor, która, jak się okazało, była aniołem. Fajnie, że boża historia została włożona we współczesne czasy, bo dzięki temu łatwiej się w tym wszystkim zorientować - zaznaczył Maksymilian Kostrzewa, również z 6 klasy. – Gram owieczkę i śpiewam różne piosenki np. „Ach co za noc”. Występujemy przed rodzicami, co nas bardzo cieszy – dodała Marianna Kostrzewa, siostra Maksymiliana z 2 klasy.

Podczas wczorajszej uroczystości w szkole odbył się także kiermasz, na którym można było kupić świąteczne ozdoby i łakocie, wykonane podczas warsztatów „Trąby, bomby i anioły” zorganizowanych w Szkole 707. – Uczniowie piekli ciasteczka, które później przystroili, malowali bombki, lepili anioły z masy solnej i gliny, malowali gipsowe figurki bożonarodzeniowe. Datki uzbierane na kiermaszu zostaną przeznaczone na zakup laptopa do szkoły – powiedziała pani dyrektor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group