Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 3428
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piękne filcowanki u Młodych Duchem

Poniedziałek, 7 marca 2016, 9:25
Aktualizacja: 9:28
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: Piękne filcowanki u Młodych Duchem
Fot. Przystań Twórcza
– Filcowanie wełny to świetne ćwiczenia manualne i ciekawy sposób integracji – mówili uczestnicy spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem” o warsztatach prowadzonych przez Agatę Kowal–Ruschil z gospodarstwa Kowalowe Skały. Impreza odbyła się w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze.

Agata Kowal-Ruschil opowiedziała o swojej hodowli owiec wrzosówek lineburskich i przedstawiła technikę ręcznego wyrobu filcu. Spotkanie rozpoczęło się od wyświetlenia filmu na temat gospodarstwa Kowalowe Skały. Następnie prowadząca zaprezentowała różne rodzaje wełny owczej oraz proces jej czyszczenia i przędzenia. Każdy z uczestników mógł przekonać się, jak trudno jest skręcić z owczego włosia sznurek.
Kolejna część warsztatów polegała na wytworzeniu własnej kosmetyczki lub etui na telefon. Seniorzy samodzielnie układali wełnę w foremkach, następnie ją namydlali i ugniatali. Z barwionej wełny powstały oryginalne wzory. Na koniec odbył się proces filcowania, poprzez polewanie wrzątkiem wełny i jej wałkowanie.

Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury zaprasza aktywnych seniorów (50+) na cykliczne spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem”, które odbywają się w każdą środę od godz. 16.00 do 18.00. Wstęp jest wolny.

Plan na najbliższe spotkania:

09.03.2016r. – „Miód – nektarem bogów”. Spotkanie z regionalnymi pszczelarzami, którzy opowiedzą o zdrowotnych właściwościach różnych rodzajów miodu, propolisu, wosku oraz o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą wymieranie pszczół.

16.03.2016r. - Sesja fotograficzna „Młodzi Duchem w obiektywie”, w której może uczestniczyć każdy w wieku powyżej 50 lat. Z portretów powstanie wystawa w siedzibie Przystani Twórczej, której wernisaż odbędzie się w ramach Klubu Seniora.

23.03.2016r. – „SPA dla rąk”, czyli kojące właściwości zabiegów parafinowych dla dłoni. O najnowszych trendach we współczesnej kosmetologii dla seniorów opowie przedstawicielka firmy AVON.

06.04.2016r. – „Tęsknota za wodą Marysieńką” - Przedstawicielka Uzdrowiska Cieplice w Jeleniej Górze opowie o zdrowotnych właściwościach cieplickich wód termalnych oraz o leczniczych zabiegach wykonywanych w tej instytucji.

13.04.2016r. – „Taniec w Kręgu” - Planowane są warsztaty tańca w kręgu z różnych krajów wraz z omówieniem historii ich powstania.

Spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem” będą odbywać się w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group