Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 3121
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Piękna zima tej wiosny

Środa, 26 marca 2014, 10:45
Aktualizacja: Czwartek, 27 marca 2014, 7:24
Autor: Roksana Chadaj
Szklarska Poręba: Piękna zima tej wiosny
Fot. Roksana Chadaj
Pierwsze dni wiosny w wielu miejscach regionu okazały się bardziej zimowe, niż w czasie kalendarzowej zimy. Chłód i śnieg nie chcą "odpuścić". W Szklarskiej Porębie na przykład ostatnio spadło ponad 40 cm śniegu i krajobraz zamiast się zazielenić, wciąż jest biały.

W niedzielę (23.03.) zaczął intensywnie padać śnieg w Szklarskiej Porębie i w błyskawicznym tempie powstała warstwa białego puchu. Opady trwały dwie doby. Śnieżyce spowodowały paraliż na drogach.

- Zima wróciła, a ja zmieniłem już opony z zimowych na letnie. W poniedziałek jadąc do pracy zakopałem się samochodem koło swojego domu - mówi Władysław Nowak.

Do pracy nie dojechał Wojtek. - Śnieg nas zaskoczył. Zmieniłem opony na letnie i w poniedziałek zostałem uziemiony w domu - opowiada Wojtek, mieszkaniec Szklarskiej Poręby.

- W tym roku pośpieszyliśmy się z decyzją zmiany opon. Teraz trzeba kolejny raz założyć opony zimowe, bo nie wiadomo jak długo poleży śnieg – dodaje Halina Curyło ze Szklarskiej Poręby.

To jak z tymi oponami? Zmieniać je, czy jeszcze poczekać? - Pogoda jest u nas nieprzewidywalna. Mimo, że jest już kalendarzowa wiosna, to śnieg spadł i zrobiło się zamieszanie na drogach. Nikt nie daje gwarancji czy w kwietniu znowu nie spadnie śnieg. Z wymianą opon najlepiej wstrzymać się do połowy kwietnia, gdy pogoda się ustabilizuje i w nocy nie będzie już przymrozków - radzi Artur Przybyła z Centrum Motoryzacyjnego Lachowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group